MojElektromobil

Takto pred rokom sme sa na Slovensku venovali najmä dotácii na kúpu elektromobilov a plug-in hybridov. Tá sa po úvodných problémoch napokon rozbehla, no šesť miliónov eur si ľudia rozdelili v rekordne rýchlom čase. Dnes je už veľká časť dotácií aj vyplatená, avšak ľudia stále hľadajú nové auto, pričom niektorí z nich už uvažujú nad vstupom do sveta elektromobility. Aj preto sme sa rozhodli aktualizovať starší článok, v ktorom vyberáme najlacnejšie elektromobily dostupné na Slovensku.

Všetky aktuálne informácie na jednom mieste:

Časti článku

Bohatý výber


To ale neznamená, že kvôli cenovému stropu nebude z čoho vyberať. Dnešná ponuka automobiliek je všestranná a aj v nižších cenových kategóriách sa tu nachádzajú zaujímavé elektromobily, ktoré si zaslúžia pozornosť. Hoci v tomto prípade je potrebné počítať aj s nejakým tým kompromisom. V stručnom prehľade sa preto pozrieme na ponuku desiatky na Slovensku predávaných elektromobilov, ktoré lákajú práve najnižšou cenou.

Ak si chcete porovnať parametre konkrétnych modelov, vyskúšajte náš katalóg elektromobilov.

Okrem dotácie aj bonus

Bohužiaľ, najlacnejšie modely Škoda Citigo-e iV a Volkswagen e-Up! boli na slovenskom trhu pomerne rýchlo vypredané. Dobrou správou je, že dostal do predaja sa dostali nové cenovo dostupné modely. Jednotlivé značky navyše ponúkajú rôzne bonusy a akciové ceny.

Najlepší elektromobil pre rok 2021


Vybrať ten najlepší elektromobil pre rok 2021 môže byť veľmi komplikované. Dnešná ponuka je poriadne široká a každý vodič má trochu iné preferencie a cenové možnosti. Pri výbere toho najlepšieho elektrického auta však môžu pomôcť odborné recenzie a testy.

Ak by sme spravili akýsi pomyselný priemer rebríčkov uznávaných publikácií, zistili by sme, že niektoré modely sa tu predsa len opakujú. Odhliadnime teraz od cenového stropu a pozrime sa na to, ako v roku 2021 vyzerá priemerný rebríček TOP 10 najlepších elektromobilov.

Lacný elektromobil: Jazdený model alebo leasing

Jednou z prekážok vášho vstupu do sveta elektromobility môže byť zaobstarávacia cena nového vozidla. Možno, že nechcete zvoliť práve najlacnejší elektromobil priamo z výroby, ale radšej by ste siahli po strednej alebo vyššej triede. Vtedy už predajná cena pri novom vozidle môže byť pomerne vysoká.

Možných riešení je vtedy niekoľko. Napríklad využijete leasing alebo si kúpite jazdený elektromobil. V obidvoch prípadoch to bude chcieť trochu trpezlivosti, kým nájdete tú ideálnu ponuku. Orientačné ceny mesačných splátok pri leasingu od ČSOB nájdete v článku Elektromobil na splátky? S financovaním na mieru pomôže ČSOB.

Elektromobily a Alza

Možno ste to ani nevedeli, no svetu elektromobility sa dnes venuje aj najznámejší e-shop s elektronikou. V ponuke obchodu Alza nájdete elektromobil Jaguar I-PACE, Aixam E City pack či Nový Nissan Leaf. Okrem toho tu ale nájdete aj širokú ponuku príslušenstva, primárne vo forme nabíjacích staníc, adaptérov a nabíjacích káblov. Elektrické autá jednoducho získavajú čoraz väčšiu pozornosť.

Dotácia na elektromobil

Dotácie na elektromobil sa aktuálne pre rok 2021 nechystajú. Očakávané tretie kolo dotácií na nákup elektromobilov príde najskôr v roku 2022. O jej presnej podobe sa toho zatiaľ veľa nevie. Minister hospodárstva, Richard Sulík, akurát avizoval, že bude omnoho férovejšie ako prvé dva kolá.

To by v preklade malo znamenať asi toľko, že nárok naň dostanú všetci žiadatelia, avšak na úkor toho, že finančná podpora bude nižšia. O koľko nižšia bude v porovnaní s posledným kolom, kde bolo možné získať pri elektromobile 8 000€ a pri plug-in hybride 5 000€, nevedno.

Najlacnejší elektromobil 2020 a súčasnosť

Najlacnejší elektromobil v roku 2020 predstavoval model Škoda Citigo-e iV s cenou 17 590€. Po tom, čo sa v našich končinách vypredali elektromobily Škoda Citigo-e iV aj Volkswagen e-UP! sa na pozíciu aktuálne najlacnejšieho elektromobilu pre rok 2021 dostala Dacia Spring Electric s cenou začínajúcou na 16 500€.

Ceny elektromobilov sa neustále menia, závisí to od množstva faktorov. Aktuálny stav trhu, technologické pokroky či špeciálne akcie výrobcov a predajcov sú len niektorými z nich. Ponuku je preto dobré pravidelne sledovať.

20 najlacnejších elektromobilov predávaných na Slovensku

Názov Cenníková cena
Dacia Spring Electric od 16 500€
Smart ForTwo od 22 726€
Smart ForFour od 23 322€
FIAT 500 od 23 800€
Opel Corsa-e Od 27 990€
Peugeot e-208 od 29 390€
Citroën Ë-C4 Od 29 490€
Nissan Leaf od 29 990€
Volkswagen ID.3 od 30 990€
Peugeot e-2008 od 31 390€
Renault ZOE od 32 200 €
DongFeng Seres 3 od 32 990€
Hyundai KONA Electric od 33 990€
Mazda MX-30 od 33 990€
KIA e-SOUL od 34 290€
Škoda Enyaq iV od 35 250€
Honda-e od 35 490€
KIA e-Niro od 35 590€
Hyundai IONIQ Electric od 35 990€
Volkswagen ID.4 od 36 450€
28. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+