MojElektromobil

Český internetový gigant Alza neustále rozširuje svoju ponuku elektromobilov. Dnes do nej zaradil plne elektrické vozidlá, ktoré je možné šoférovať už od 15  rokov, a to na vodičský preukaz skupiny AM. Jedná sa o modely Velor-X-Trike 2 Quadro a Aixam E. Ich cena začína na sume 7 500 €, resp. 18 900 €.

Elektrifikácia sa týka všetkých typov a segmentov vozidiel. Dôkazom sú aj 2-stopé vozidlá Velor-X-Trike 2 Quadro a Aixam E, ktoré dosahujú maximálnu rýchlosť 45 km/h a majú hmotnosť nižšiu ako 350 kg. Je ich teda možné šoférovať od 15  rokov na VP skupiny AM. Ekologicky zmýšľajúci tínedžeri tak už môžu namiesto elektrickej motorky či skútra voliť malý automobil, ktorý je využiteľný počas celého roka. Navyše na pomery bežných elektromobilov majú aj relatívne slušné ceny. Veď elektromobil ostravskej spoločnosti Velor-X-Trike môžete mať už od 7 500 €.

Velor-X-Trike 2 Quadro

Velor-X-Trike 2 Quadro je 2-miestny elektromobil ostravského výrobcu, ktorý sa produkuje v Číne. S rozmermi 226 x 118 x 145 cm (d x š x v) je ideálnym spoločníkom do mestskej premávky. 3 kWh Li-Ion batéria mu zabezpečí dojazd 50 až 100 km. Z bežnej zásuvky sa nabije za 5 hodín. Jeho maximálna rýchlosť je spomínaných 45 km/h. Vo výbave Velor-X-Trike 2 Quadro nájdeme rádio s parkovacou kamerou, centrálne zamykanie či denné LED svietenie.

Náš tip
Alza rozváža tovar na slovenskej elektrickej dodávke a do ponuky zaradila elektromobil od nemeckej pošty

velor-x-trike stvorkolka specifikacie

Aixam E

Aixam E je 2-miestny elektromobil francúzskeho výrobcu. Alza ho ponúka v dvoch verziách, a to City pack a Coupé GTI. Obe vozidlá majú rovnakú technologickú výbavu a parametre. Verzia Coupé GTI sa však môže navyše pochváliť balíkov športových detailov, parkovacou kamerou a väčším batožinovým priestorom. Aixam E je vybavený 14 kWh batériou, ktorá mu zabezpečí dojazd 80 až 130 km. Jej nabitie trvá na príslušnom zdroji 3,5 hodiny.

Náš tip
Ako sa darí Alze s internetovým predajom elektromobilov značky Tesla?

aixam e

Výkon motora dosahuje 6 kW, 50 Nm. Maximálna rýchlosť je pochopiteľne 45 km/h. Mestská verzia ma batožinový priestor s objemom 680 l, zatiaľ čo športová až 980 l. V štandardnej výbave nájdeme napríklad autorádio, nezávislé kúrenie a hliníkové disky. Prevádzkové náklady elektromobilu Aixam E sa majú pohybovať okolo úrovne 1 € na 100 km.

Vozidlá Velor-X-Trike 2 Quadro a Aixam E sú aktuálne najlacnejšími elektromobilmi v ponuke Alzy.

Zdroj: tlačová správa


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+