MojElektromobil

Internetový gigant Alza zahájil pilotnú prevádzku rozvozu tovaru prostredníctvom plne elektrickej dodávky Voltia eNV200 Maxi. Ak by splnila očakávania, uvažuje o obmene vozového parku za elektromobily. Alza taktiež zaradila do svojej bohatej ponuky elektromobilov elektrickú dodávku, ktorú vo veľkom vyrába a používa nemecká pošta.

V rámci svoje služby AlzaExpres začala česká spoločnosť rozvážať svoj tovar prvou plne elektrickou dodávkou Voltia eNV200 Maxi. Jedná sa o elektromobil Nissan eNV200, ktorí bol upravený slovenskou spoločnosťou Voltia pre potreby mestskej logistiky. Zväčšený bol úložný priestor, nosnosť a zjednodušený prístup k prevážanému tovaru. V ponuke sú dve verzie, a to s úložným priestorom 6 a 8 m3. Nosnosť vozidla je 600 kg a dojazd až 140 km.

Náš tip
Alza spustila predaj elektromobilov Tesla a elektro-motocyklov Zero Motorcycles na slovenskom trhu

voltia env200 maxi

“Dojazd elektrododávky Voltia eNV200 Maxi je v zimnom období 100 km a v lete až 140 km. To stačí na obslúženie všetkých zákazníkov v centre Prahy, kde bude zahájená pilotná fáza testovania, a to v rámci služby AlzaExpres. Na rýchlonabíjačke trvá nabitie vozidla na 80 % kapacity len 20 minút, na bežnej AC nabíjačke 4 hodiny,” hovorí  Jan Klička, riaditeľ logistiky Alza.cz.

V ponuke elektrododávka od nemeckej pošty

Aj ďalšia novinka od Alzy je z prostredia elektrických dodávok. Do svojej ponuky totiž zaradila ľahký úžitkový elektromobil Streetscooter Work Box. Streetscooter je nemecká spoločnosť, ktorá bola nedávno odkúpená nemeckou poštou (Deutsche Post). Tá plánuje vyrobiť 30 000 kusov, pričom už dnes využíva na logistiku 3 000 týchto vozidiel. Streetscooter Work Box ponúka dojazd 80 km, úložný priestor 4,3 m3, 740 kg nosnosť a nízke prevádzkové náklady, ktoré sa pohybujú na úrovni 0,02 € na 1 km.

Náš tip
Alza rozširuje svoju ponuku elektromobilov o BMW i3 a Teslu Model 3

alza voltia env200 maxi streetscooter work box

Alza po vyhodnotení pilotnej prevádzky zváži celkovú obmenu vozového parku AlzaExpresu za elektrické dodávky, a to v ČR, ako aj na Slovensku.

Zdroj: tlačová správa

10. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+