MojElektromobil

20. júna tohto roku spustila Alza na českom trhu internetový predaj elektromobilov značky Tesla. No a od dnes sú oficiálne k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov prostredníctvom stránky Alza.sk. Portfólio elektromobilov obohatili aj elektrické motocykle od renomovanej americkej spoločnosti Zero Motorcycles.

Už viackrát sme vás informovali, že spoločnosť Alza sa angažuje na poli internetového predaja elektrických vozidiel, pričom svoju ponuku neustále rozširuje. Potešiteľné je, že dnešným dňom bol na Slovensku zahájený predaj elektromobilov značky Tesla a elektro-motocyklov Zero Motorcycles, prostredníctvom slovenskej stránky Alza.sk. Predpokladom pritom je, že toto „elektrické“ portfólio bude Alza ešte rozširovať po vzore českého trhu.

Náš tip
Exkluzívna špionážna fotografia elektrického ťahača Tesla Semi!

alza predaje elektromobilov tesla

Rýchla dostupnosť a vyššia cena

Aktuálne je možné cez stránku Alza.sk kúpiť vozidlá Tesla Model S 75D a Tesla Model X 100D, pričom červený Model S  je vystavený na showroome v Bratislave. Ten vám personál ochotne predvedie. Druhý skladový model (Model X) je dispozícii na showroome v Prahe. Výhodou takejto internetovej kúpy je doručenie vozidla už na druhý deň od objednania.

Pri objednávke z oficiálnej stránky Tesly si na vozidlo počkáte 2 až 3 mesiace, pričom vám ho doručia len do expedičného centra v Holandsku. Jeho dovoz domov ostáva na vás. Naopak, nevýhodou je veľmi obmedzený výber (len 2 skladové vozidlá) a vyššia cena. Model S 75D vás vyjde cca o 11 000 € bez DPH drahšie. V prípade Modelu X 100D si priplatíte cca 22 000 € bez DPH. Cenové rozdiely platia pre vozidlá s rovnakou výbavou.

Zero Motocycles je špičkou

Spoločnosť Zero Motocycles je v podstate skromnejšou motocyklovou obdobou Tesly. Americká firma je pravdepodobne najrenomovanejším výrobcom elektrických motocyklov na svete. Tie sú ľahko ovládateľné, tiché a ponúkajú výborné jazdné vlastnosti. Ich dojazd môže dosahovať až 259 km na jedno nabitie. Modely Zero S a Zero DS sú vystavené na showroome Alzy v Bratislave.

Náš tip
Ako sa darí Alze s internetovým predajom elektromobilov značky Tesla?

alza zero motorcycles

V ponuke slovenskej Alzy je aj Tesla Model 3 s predpokladaným naskladnením 1. augusta 2018.

Zdroj: tlačová správa

3. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+