MojElektromobil

Ako sme už viackrát informovali, Alza rozšírila svoje predajné portfólio o elektromobily. Prvými vozidlami, ktoré sa objavili v jej ponuke boli modely Tesla Model S a Tesla Model X. Stalo sa tak konkrétne 20. júna tohto roku. Určite nás preto zaujíma, koľko sa ich podarilo Alze predať.

Podľa spoločnosti Alza si vystavené elektromobily značky Tesla pozrelo v pražskom showroome viac ako 200 000 zákazníkov, pričom stovky z nich využili možnosť skúšobnej jazdy. Avšak nestačilo to na predaj čo i len jedného vozidla.

Jednania prebiehajú, máme prvého vážneho záujmecu,” hovorí Jaromír Řánek – riaditeľ biznis vývoja spoločnosti Alza.

Náš tip
Alza naskladní pár kusov Tesly Model 3, cenu odhaduje na 29 000 € bez DPH

alza predaje elektromobilov tesla

Alza ostáva pokojná

Alzu zatiaľ tento stav podľa jej slov vôbec neznepokojuje, pretože český zákazník sa pri kúpe automobilu údajne dlho rozhoduje.

“Našu rolu vidíme taktiež vo vysvetľovaní a vzdelávaní, prečo sú elektromobily dobrou voľbou,” dodáva Jaromír Řánek.

Pripomíname, že Alza má v ponuke modely Tesla Model S 75D za 2 314 050 Kč bez DPH (cca 89 000 €) a Tesla Model X 100D za 2 876 033 Kč bez DPH (110 700 €). Pre porovnanie, pri priamej objednávke cez stránku Tesly vás vyjde Model S s rovnakou výbavou 78 840 € bez DPH a Model X 96 440 bez DPH. Takže ak sa vám nechce čakať na vašu Teslu 2 až 3 mesiace, s tým, že si ju budete musieť vyzdvihnúť v holandskom Tilburgu, resp. vybaviť si jej odvoz z Holandska domov, budete si musieť za “Alza Teslu” poriadne priplatiť.

Zdroje: aktualne.cz, alza.cz

1. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+