MojElektromobil

Včera sme vás informovali o tom, že Alza pridala do svojej ponuky elektromobilov modely BMW i3 a Teslu Model 3. V prípade Modelu 3 sme to však brali len ako marketingový ťah, vzhľadom na jej dostupnosť. No vyzerá to tak, že by Alza mohla získať jedny z prvých európskych kusov. Navyše zverejnila veľmi zaujímavý odhad ceny.

Jaromír Řánek, biznis riaditeľ Alzy hovorí:

“Robíme všetky kroky preto, aby sme Model 3, na ktorý je aktuálne evidovaných 400 000 predobjednávok, poskytli našich zákazníkom čo najskôr. Vzhľadom na obrovský dopyt nás teší, že naskladníme pár kusov.”

Náš tip
Porovnanie prototypu a finálnej verzie Tesly Model 3: Čo sa zmenilo?

Toto je extrémne zaujímavá informácia. Mohlo by to znamenať nádej pre tých, čo si nestihli Model 3 zarezervovať tesne po predstavení alpha prototypu v marci minulého roku. Ako je známe, rezervovaných je toľko vozidiel, že ak by ste si objednali Teslu Model 3 teraz, dočkáte sa jej zrejme až v roku 2019. Otázne však je, či si ich ešte pred spustením predaja na Alze, nerozoberú zamestnanci či priatelia vysoko postavených funkcionárov. Nádej ale umiera posledná.

Lacnejšia ako od Tesly?

Alza taktiež zverejnila odhadovanú cenu, ktorá je nižšia ako Elonom Muskom sľubovaných 35 000 dolárov. Tesla Model 3 by mohla stáť na Alze 750 000 Kč bez DPH (28 800 €), čo je s daňou 34 850 €. To je síce viac ako 35 000 dolárov, avšak oficiálne ceny súčasných modelov Tesly v dolároch sú cca 1:1 k euru. Navyše je nutné zaplatiť poplatky vo výške 440 €.

 Zdroj: tyinternety.cz

21. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+