MojElektromobil

Ako sme Vás nedávno informovali, v piatok vzišla z výrobnej linky vo Fremonte prvá sériová Tesla Model 3. A v nedeľu nám Elon Musk ukázal prvé fotografie. Prvý tzv. alpha prototyp Modelu 3 bol predstavený 30. marca 2016. Musk sa vtedy vyjadril, že prototyp sa dočká už len drobných dizajnových zmien. Tak si na ne poďme posvietiť.

 
Avizované úpravy exteriéru Tesly Model 3 mali priniesť minimálne špičkový koeficient odporu vzduchu na úrovni 0,21 a praktickejší prístup do batožinového priestoru. Sú teda tieto dizajnové zmeny viditeľné? Áno, sú.

Náš tip
VIDEO | Prvá sériová Tesla Model 3 sa nám ukázala aj na videu
 
Predná a zadná časť vozidla sa predĺžila, previsy karosérie v rámci oboch náprav sú teda výraznejšie. Výraznejší a objemnejší je aj zadný nárazník a “spojler”. Kľučky dverí a hmlových svetiel sú teraz väčšie. Zdá sa, že došlo aj k jemnej zmene línií. Prototyp sa zdal byť viac hranatejší.

Náš tip
Lepšia akcelerácia modelov Tesla vďaka aktualizácii softvéru a hardvéru

tesla model 3 alpha prototyp vs seriovy model
Fanúšik Tesly, Ryan Taylor, urobil aj porovnávací GIF obrázok, ktorý nám ponúka zas trošku iný pohľad na obe verzie.

Slávnostné odhalenie 28. júla

Pripomíname, že prvý sériový Model 3 poputuje do garáže Elona Muska, ktorý vlastní aj prvý vyrobený Roadster a Model X. Ďalších 30 vozidiel si preberú prví šťastní majitelia na slávnostnom predstavení finálnej verzie Modelu 3, ktorá prebehne 28.júla.

Všimli ste si ďalšie zmeny? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentára pod článkom.

Zdroje: electrek.co, cleantechnica.com

12. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+