MojElektromobil

Tesla prináša novú softvérovú, ale aj hardvérovú aktualizáciu, ktorá má za cieľ zvýšenie výkonu v prípade modelov Tesla Model S a Tesla Model X. Keďže vylepšenia zahŕňajú aj hardvérové aktualizácie, tieto nové špecifikácie sú určené len pre nové vozidlá a nie pre súčasnú flotilu.

Zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) po pripravovanej aktualizácii:

  • Model S 75: 4,3 sekundy (z pôvodných 5,5 s)
  • Model S 75D: 4,2 sekundy (z pôvodných 5,2 s)
  • Model S 100D: 4,1 sekundy (z pôvodných 4,2 s)
  • Model X 75D: 4,9 sekundy (z pôvodných 6,0 s)
  • Model X 100D: o 4,7 sekundy (z pôvodných 5,2 s)

Vylepšenia sa dotýkajú najviac modelov S 75 a S 75 D, kde je rozdiel po aktualizácii skutočne markantný. Vylepšeniam sa však nevyhol ani Model X a takisto prináša pomerne slušné vylepšenie výkonu. Spoločnosť Tesla opäť prináša aktualizácie bez toho, aby čakala na nový modelový rok. Tento krát táto situácia nastáva tesne pred predstavením nového modelu Tesla Model 3. Môže to byť tiež ďalším rozdielovým znakom prémiovej vetvy Model S a Model X od lacnejšej vetvy Model 3.

Praktickejší 7-miestny Model X

Okrem spomínaných noviniek prináša Tesla aktualizáciu pre Model X. Ide o sedemmiestnu konfiguráciu sedadiel, v prípade ktorej bude možné druhú a tretiu radu zložiť do roviny. Nová konfigurácia je dostupná za príplatok 3000 dolárov a je určená najmä pre ľudí, ktorí chcú maximalizovať priestor pre batožinu, ale aj priestor pre cestujúcich. Tesla Model X bude naďalej dostupná aj v konfigurácii piatich a šiestich sedadiel.

 
CEO spoločnosti Elon Musk taktiež ponúkol vyjadrenie aj na margo zrýchlenia pripravovaného elektromobilu Tesla Model 3. Zrýchlenie má podľa jeho slov dosiahnuť hodnotu pod 6 sekúnd a to pri štandardnej verzii. Rýchlejšie zrýchlenie bude k dispozícii vo výkonnejších a drahších variantách, ktoré sa očakávajú neskôr.

Zdroj: elektrek.co

3. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+