MojElektromobil
eAutoportal 3. októbra 2017

Už vieme, že Tesla odhalí svoj elektrický ťahač Tesla Semi 26. októbra. S najväčšou pravdepodobnosťou však nebude pre nás jeho dizajn úplným prekvapením. Svetlo sveta totiž uzrela špionážna fotografia, na ktorej je tento ťahač takmer s určitosťou zachytený.  

Pomerne futuristicky vyzerajúci ťahač bol zaznamenaný na letisku Inyokern, ktoré sa nachádza zhruba 240 km od Tesla Design centra, kde sa nám predstaví koncom mesiaca Tesla Semi. Toto letisko je známe tým, že tu Tesla kedysi testovala svoje modely, pričom tu bol prvýkrát videný Model S P85D. No a všetko nasvedčuje tomu, že rovnaký osud postihol aj Teslu Semi.

Náš tip
Alza spustila predaj elektromobilov Tesla a elektro-motocyklov Zero Motorcycles na slovenskom trhu
tesla semi elektromotory
Tesla Semi – oficiálny teaser

 

Porovnanie fotografie a teasera

K dispozícii máme záber zboku, pričom oficiálny teaser nám naznačuje prednú časť ťahača. Napriek tomu bočné línie nad prednou nápravou a tvar predných svetiel dávajú tušiť, že sa takmer naisto jedná o rovnaké vozidlo. Komu by „nesedela“ celková výška ťahača, treba si uvedomiť, že na špionážnych fotografiách je ťahač bez vzduchového deflektora. Ten je položený na zemi, na ľavej strane fotografie.

Ako sme už spomínali k oficiálnemu predstaveniu elektrického ťahača Tesla Semi dôjde už 26. októbra. Potvrdzujú to pozvánky na túto udalosť, ktoré nedávno obdržali držitelia piatich odporúčaní z referenčného programu Tesla. Pretavený model má byť už v pokročilom štádiu vývoja, čo sa chystá Tesla demonštrovať aj predvádzacími jazdami. Takže sa rozhodne nebude jednať len o nejakú dizajnovú maketu.

Zdroj: Teslarati.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. októbra 2017
Fotománia

+