Objednať Teslu je jednoduché. Urobiť to správne, to je malé umenie

Flotila DriveTesla.sk

Rozhodli ste sa, že prišiel čas na váš vstup do sveta plne elektrickej jazdy. Za svoj budúci elektromobil ste si zvolili Teslu, všetko ste premysleli a rozhodli ste sa, že čakať na štátne dotácie nemá zmysel. Práve teraz nadišiel čas pre nákup.

Tesla na Slovensku nemá oficiálne zastúpenie, avšak na oficiálnej webovej stránke sa nachádza konfigurátor, ktorý je dostupný aj priamo pre Slovensko. Celé to na prvý pohľad vyzerá jednoducho. Kúpa Tesly sa v princípe skutočne nelíši od bežného nákupu v akomkoľvek modernom e-shope. Stačí niekoľko kliknutí, vyplniť údaje a je to!

Všetko vyzerá veľmi dobre, tak prečo sa okolo toho robí taký hurhaj?. Prečo sa na sociálnych sieťach a diskusných fórach ľudia neustále vypytujú ako si objednať Teslu?

Pretože na detailoch záleží!

Objednanie Tesly cez online konfigurátor je zdanlivo rovnaké ako kúpa nových topánok z vášho obľúbeného e-shopu. V skutočnosti je tu ale niekoľko detailov, ktoré si človek ani neuvedomuje. Práve tieto drobnosti sa vedia postarať o to, že sa celý proces natiahne, predraží a vyžaduje mnohonásobne viac úsilia, než sa pôvodne očakávalo. To, čo vyzeralo ako jednoduché klikanie sa zmení na poriadnu nepríjemnosť. Bude vás to stáť čas, peniaze a kopu nervov. A čo je ešte horšie, negatívne to ovplyvní zážitok z nového elektromobilu.

Vlastný dovoz?! Kontrola originality?! Poistka?!

Vyklikať si to na webe, to zvládne každý. Čítať drobné písmo a uvedomiť si, že novú Teslu vám nikto nedovezie a musíte si to zariadiť sami (prípadne si poriadne priplatíte u Tesly – 1 487,50 € až 2 231,25€), to už chce viac pozornosti. Rovnako tak správne vyplniť všetky údaje, aby sa nákup zbytočne nepredražoval. A čo tak výber správneho poistenia a preverenie celkové stavu dodaného vozidla? Ideálne nie sú ani skúsenosti zo snahy o komunikáciu s Teslou pri svojpomocnej objednávke cez oficiálny konfigurátor, v redakcii nám odpoveď na e-mail prišiel po 1,5 roku! A to, ako aj sami uznáte, už nemalo žiaden zmysel…

Práve toto sú tie “drobnosti”, ktoré sú skryté pod povrchom. Aby celý nákup Tesly prebehol čo najrýchlejšie, najhladšie a ekonomicky najefektívnejšie, to už chce kopu skúseností.

Kopy skúseností a tak trochu blázna, ktorý sa orientuje aj v tých najmenších detailoch a má kontakty na správnych miestach. Takýto človek skutočne existuje – Jaroslav Kapšo, prezývaný “Jairo”, zo špecializovanej firmy DriveTesla.sk.

Ušetrite čas, nervy aj peniaze. Jaro z DriveTesla.sk vybaví všetko za vás

 • 6 rokov skúseností s Teslou, 400 000+ kilometrov
 • Pozná každý kút, každú špáru, každý detail
 • Stovky Tesiel dovezených na Slovensko a do Českej republiky
 • Priemerná úspora 3 000 €! 
 • Rozsiahle referencie, komplexné služby
 • Poradenstvo, zaškolenie, kontrola originality
 • Pomoc s riešením DPH, prihlásenie auta, výber poistenia, pomoc s leasingom
 • Osobná asistencia pri preberaní auta
 • Doprava majiteľa na prebratie auta aj vybavenie dovozu
 • Asistencia pri objednávke auta alebo dovoz Tesly na kľúč
 • Vybavenie polepu na želanie pre unikátny dizajn a zvýšenú ochranu
 • Úplne nové aj ojazdené Tesly
 • Prvý Tesla Model 3 aj prvý Tesla Model Y na Slovensku
Tesla Model Y
Tesla Model Y | Foto: DriveTesla.sk

6 rokov skúseností, 400 000 kilometrov a stovky Tesiel

Jaroslav Kapšo, alebo ako ho familiárne voláme my, Jairo, je výraznou postavou slovenského elektromobilového sveta. Dokonca by sa možno dal označil za jeden z pilierov Tesla komunity na Slovensku. Osobné predpoklady a históriu na to rozhodne má.

Poznať ho môže zo Salóna Elektromobilov, kde pravidelne prináša svoje Tesly, ale aj z rôznych rozhovorov či všeobecne z komunity majiteľov elektromobilov. V texte vyššie som ho označil za tak trochu blázna, a to má to svoje opodstatnenie.

Do sveta elektromobilov Tesla totiž skočil naplno. A keď píšem naplno, tak myslím skutočne naplno. Človek, ktorý sa dnes môže pochváliť flotilou elektromobilov a stovkami spokojných klientov začal poriadne zostra. Predal byt, v ktorom býval, aby mohol kúpiť prvú Teslu! Také niečo sa jednoducho často nevidí.

Jairo ale našiel svoju novú lásku a išiel si za ňou. Odvtedy uplynuli roky, pribudli stotisíce kilometrov, prišli prví spokojní klienti a vyrástla spoločnosť DriveTesla.sk, ktorá na Slovensko priviezla prvú Teslu Model 3, prvú Teslu Model Y, ako aj prvú Tesla Model Y Performance z Berlína. Začiatky síce boli ťažké, tak ako pre každú novú firmu. Dnes už má vybudované silné zázemie, a za sebou stovky klientov, ktorým pomohla k splneniu ich sna a ušetrila im pri tom kopu času a peňazí. Tieto úspechy ukazujú, že risk s predajom bytu, nech už to vyzerá akokoľvek iracionálne, bol trefou do čierneho.

Zdroj: DriveTesla.sk

DriveTesla.sk má na Slovensku prvý neoficiálny Tesla showroom

Prvý Tesla showroom na Slovensku je otvorený od 1. apríla 2023. V tomto prípade nejde o žiaden prvoaprílový žartík, ako by ste si mohli myslieť. Neoficiálny showroom je naozaj tu a zúčastnili sme sa jeho otvorenia. Ide o iniciatívu spoločnosti DriveTesla.sk, ktorá chce byť týmto spôsobom takpovediac bližšie ku svojim klientom. Nachádza v bratislavskej mestskej časti Trnávka na Galvaniho ulici. Záujemcovia o kúpu elektromobilov Tesla, ľudia hľadajúci krátkodobý alebo dlhodobý prenájom či majitelia potrebujúci pomoc získali nové miesto, kde im poradí skúsený tím DriveTesla.sk.

Ako prebieha objednanie Tesly?

Rozhodli ste sa, že si chcete kúpiť Teslu. Netrúfate si celý proces riešiť svojpomocne alebo chcete ušetriť čas, nervy a peniaze. Predtým, než začnete vypĺňať nejakú objednávku v konfigurátore na webe Tesla.com sa spojíte s Jarom z DriveTesla.sk. Vysvetlíte, čo chcete objednať a dohodnete sa na ďalšom postupe a preberiete spolu očakávania. To, že sa ozvete ešte pred vykonaním objednávky je kritické, pretože len vtedy je možné zvoliť správny postup ako sa dostať k čo najlepšej cene. Dozviete sa ako bude celý proces prebiehať od vytvorenia objednávky a zvolenia správnej konfigurácie až po moment, kedy už budete môcť vyskúšať svoj nový elektromobil. Dostanete aj zaškolenie, aby ste svoju Teslu vedeli využívať naplno so všetkými jej možnosťami.

 1. Vybrať, neobjednávať!
 2. Kontaktovať, dohodnúť.
 3. Čakať na dodanie.
 4. Prebrať a jazdiť.
Odovzdanie novej Tesly | Foto: DriveTesla.sk