MojElektromobil

Nie je to absolútna náhoda, presne takto to malo byť. Prvý Tesla showroom na Slovensku je oficiálne otvorený od 1. apríla. V tomto prípade ale nejde o prvoaprílový žartík, ako by ste si mohli myslieť. Showroom je naozaj oficiálne tu a zúčastnili sme sa jeho otvorenia.

Tesla showroom
Takto prebiehalo otvorenie | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na začiatok je potrebné poznamenať, že nejde o oficiálny showroom automobilky Tesla, najbližšie k nám sa nachádzajú vo Viedni a v Prahe. Táto novinka je iniciatívou portálu DriveTesla, ktorý už niekoľko rokov ponúka nielen zážitkové jazdy na elektromobiloch značky Tesla, ale aj ich dlhodobý prenájom a pomoc s kúpou. Či už ide o konzultáciu alebo samotnú objednávku vášho vysnívaného elektromobilu.

Tesla showroom
V pozadí Model S Plaid | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vráťme sa ale späť k showroomu. Ten sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Trnávka na Galvaniho ulici. Spoločnosť DriveTesla sa môže pochváliť aj ďalšími zaujímavými slovenskými prvenstvami, nielen prvým Tesla showroomom.

  • Prvá Tesla Model 3 na Slovensku
  • Prvá Tesla Model Y na Slovensku
  • Prvá Tesla Model Y z Berlína na Slovensku
  • Prvá Tesla Model X Plaid na Slovensku
  • Prvá Tesla Model S Plaid na Slovensku

Pri príležitosti otvorenia showroomu sme mali možnosť previezť sa na rôznych modeloch od Tesly, najväčším lákadlom bol samozrejme nový Model S Plaid, ktorý má 1020 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 2,1 sekundy. Okrem toho ponúka akumulátor s využiteľnou kapacitou 95 kWh, 250 kW DC nabíjanie a dojazd 637 kilometrov.

Model S Plaid si môžete vyskúšať aj vy, pretože DriveTesla už ponúka aj možnosť zakúpiť si jazdu na tomto doslova beštiálnom elektromobile za cenu od 99 eur.

Náš tip
Stiahnite si zdarma Príručku elektromobilistu: Všetko, čo potrebujete vedieť
1. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+