MojElektromobil

Škoda Auto Slovensko na autosalóne v Nitre predstavila slovenské ceny prvého elektromobilu českej automobilky. Model Citigoe iV s dojazdom 260 km (WLTP) bude jedným z najlacnejších elektromobilov na našom trhu.

Škod Citigoe iV - Autosalón Nitra
Škod Citigoe iV – Autosalón Nitra

Ceny a výbava

Cena elektrického autíčka od Škody je štandardne nastavená na 21 190 €, no automobilka k nemu poskytuje tzv. Bonus Štart vo výške 3 600 €. Ten však platí len pri objednávke do 30.11.2019. Vďaka nemu je cena 17 590 €, pričom ani s príplatkovou výbavou sa výrazne nezmení. S plánovanou dotáciou na kúpu elektromobilu v SR sa dostávame teoreticky na cenu 9 590 eur, čo už konkuruje najlacnejším spaľovacím verziám modelu. Benzínová verzia Citigo začína na Slovensku na cenovke 7 990 €.

Elektromobil má dojazd 260 km (WLTP) a 36,8 kWh kapacitu batérie. Základná a teda i maximálna výbava CITIGOe iV obsahuje napríklad asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu, 16″ disky kolies, vybavenú s ESC vrátane ABS, MSR, ASR, EDL, HHC, kontrolou tlaku pneumatík, 6x airbag, dažďovým a svetelným senzorom, automatickou klimatizáciou, koženým mutlifunkčným volantom, autorádio so šesticou reproduktorov a slotom na SD kartu a s držiakom smartfónu. Na také malé vozidlo má CITIGOe relatívne hlboký a veľký kufor – objem 250 litrov (po sklopení zadných sedadiel až 923 litrov).

Doplnkovú výbavu tvorí iba možnosť zmeny farby. Základom je žltá, za príplatok 252 € môžete mať bielu, červenú alebo zelenú. Za metalickú farbu priplatíte k základnej cene 379 €. Celý cenník a možnosti výbavy nájdete na tomto odkaze.

Pozrite si ďalšie zábery Škody CITIGOe iV naživo z autosalónu v Nitre:

Škoda CITIGOe iV

Škoda CITIGOe iV

Škoda CITIGOe iV

Škoda CITIGOe iVŠkoda CITIGOe iV

Škoda CITIGOe iVŠkoda CITIGOe iVŠkoda CITIGOe iV

3. októbra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+