MojElektromobil

Aktualizované 25. mája 2021

Nakoniec nie v roku 2021, ale až o rok

Portál Startitup priniesol informáciu, že očakávané tretie kolo dotácií na nákup elektromobilov sa v roku 2021 nepodarí spustiť. Minister hospodárstva, Richard Sulík, potvrdil, že finančná podpora v novej podobe príde najskôr v roku 2022. O to jasnejšie sa teraz zdá jeho vyjadrenie z minulého roka, kedy ľudí, ktorí premýšľali nad elektromobilom, nabádal k okamžitému nákupu, nakoľko podpora zo strany štátu nemá prísť tak skoro.

Pôvodný článok

Nové kolo dotácií na elektromobily 2021 bude férovejšie. Minister hospodárstva hovorí, že nárok naň dostanú všetci žiadatelia a podpora bude nižšia. No netešte sa na ňu v najbližších mesiacoch.

V poslednom kole dotácií na nákup elektromobilov (november 2019) sa balík 6 miliónov eur minul za 3 minúty a 41 sekúnd. Podpora pre  elektromobil bola 8 000€ a pre plug-in hybrid 5 000€. Aktuálny zoznam vyplatených dotácií si pozrite na tomto odkaze.

Cenový limit na jedno vozidlo bol vtedy 50 000€ s DPH. Podpora sa však zďaleka neušla všetkým záujemcom. Ušla sa tým, ktorí boli rýchlejší a technicky zdatnejší. Ďalšia podpora má byť férovejšia.Dotácie pre elektromobily na Slovensku 2019

Nižšia dotácia pre všetkých žiadateľov

“Elektromobily budeme ďalej podporovať, pokiaľ na to budeme mať peniaze.” povedal súčasný minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Informáciu priniesol Nový čas s odvolaním sa na TASR. Chceme to spraviť nárokovateľné. To znamená, že potrebujeme dostatočne veľký balík peňazí a dostatočne malú podporu na jedno auto, aby dopyt, ktorý na základe tohto parametra vznikne, sme dokázali uspokojiť celý,” povedal minister.

Minister hospodárstva potvrdil, že chce financovať toto nové (v poradí tretie) kolo dotácií z nového programového obdobia eurofondov pre roky 2021-2027. Vypísanie výzvy ministerstva tak nemôžeme čakať skôr ako na konci roka 2021. Sulík však odporúča záujemcom o kúpu e-vozidla, aby tak urobili teraz. Dotácie na nákup elektormobilu sa podľa neho nedočkajú skôr ako na konci 2021.

 

25. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+