MojElektromobil

Výrobcovia elektromobilov sa snažia čo najviac spríjemniť cestovanie používateľom, a to všetkými možnými spôsobmi. Jedným z nich je aj umožnenie hrania hier (NVIDIA Cloud Gaming), či už pre šoféra počas pauzy alebo aj cestujúcich počas cestovania. Zavedeniu systému GeForce Now sa dočkajú elektromobily od Kia, Hyundai, Genesis, Polestar a BYD, informuje Motor1.

Spoločnosť NVIDIA je známa najmä všetkým hráčom počítačových a konzolových hier. Medzi jej bestsellery patria hlavne grafické karty GeForce, ktoré sa tabuľkovo nachádzajú medzi tými najlepšími. Teraz sa spojila s výrobcami elektromobilov aby svoje služby mohli rozšíriť aj na tento trh. Na spolupráci sa dohodli s firmami ako Hyundai, Genesis, Kia, Polestar a BYD.

BYD nvidia cloud gaming
Cloud Gaming vo vozidle BYD | Zdroj: NVIDIA

Herný systém bude fungovať na princípe cloud gamingu, čo znamená že používateľ si bude platiť mesačný poplatok, ktorý mu sprístupní množstvo herných titulov. Nvidia tvrdí, že majitelia automobilov budú mať prístup k viac ako 1 500 hrám, z ktorých až 1 000 využíva herný ovládač. Zákazníci si tak budú môcť zahrať aj tituly ako The Witcher 3: Wild Hunt alebo Cyberpunk 2077.

Detský pasažieri sa tiež určite potešia podpore hier ako napríklad Fortnite, či GTA V. Podporované budú najmä hry zo Steam, Ubisoft, EA, Epic Games Store a GOG.com. Takáto modernizácia vozidiel má aj svojich odporcov. Mnoho z nich tvrdí, že pôjde o zbytočné rozptýlenie vodiča, čo môže viesť k vyššej nehodovosti. Na druhú stranu, prečo si nespríjemniť nabíjanie elektrického vozidla jednou alebo dvomi krátkymi hrami?

NVIDIA nie je prvá, kto prinesie Cloud Gaming do vozidiel

Systém GeForce Now môžu využívať automobily, ktoré majú zabudovaný systém Android, alebo tiež infotainment s vyhľadávaním, ktorý využíva najnovšie nízko-latenčné systémy. V spoločnosti NVIDIA vidia najväčší prínos tohto systému, už keď bude naplno fungovať autonómne riadenie vo vozidlách. Vtedy si dokážu spríjemniť chvíle pri cestovaní naozaj všetci členovia posádky.

S podobným systémom prišila medzi prvými spoločnosť BMW, ktorá oznámila v októbri 2022 partnerstvo s AirConsole. Od toho si sľubovala zavedenie systému hrania hier do vozidla iDrive 8. Na rozdiel od GeForce Now, mal systém preferovať využitie mobilného telefónu na ovládanie hier, nie fyzických ovládačov.

Náš tip
Harley-Davidson bude v budúcnosti vyrábať iba elektrické motorky
23. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+