MojElektromobil

Prvý webový prehliadač pre operačný systém Android Automotive je na svete. Stal sa ním pomerne známy prehliadač Vivaldi od bývalých tvorcov Opery. Novinka svoju premiéru zažíva v prémiovom elektromobile Polestar 2, ktorý spadá do produkcie skupiny Volvo.

Tvorcovia aplikácie uvádzajú, že vydaním špeciálnej verzie pre použitie v autách reagujú priamo na dopyty zo strany majiteľov, ktorým doteraz chýbal plnohodnotný webový prehliadač. V prípade elektromobilu Polestar 2 sa dá špeciálna verzia Vivaldi stiahnuť priamo z obchodu Google Play Store.

Rozhranie aplikácie aj používateľský zážitok majú byť blízke tomu, čo používatelia doteraz našli na svojich smartfónoch. Spomína sa tu napríklad podpora pre streamovanie multimediálneho obsahu, pokročilé bezpečnostné funkcie, orientácie na online nakupovanie či podpora viacerých kariet. 

Zdroj: Vivaldi

Štandardom je aj zabudované blokovanie reklám, možnosť prenášať obsah medzi viacerými zariadeniami (synchronizácia) či ochrana proti sledovaniu zo strany webov. 

Vivaldi si uvedomuje, že používanie aplikácií za volantom nie je bezpečné, preto sa s webovým prehliadačom dá pracovať len v prípade, že je auto zaparkované. Počas jazdy je možné prehrávať len zvukovú stopu multimediálneho obsahu a taktiež nie je možné sťahovať súbory.

Zdroj: Vivaldi

Webový prehliadač Vivaldi pre Polestar 2 je dnešným dňom dostupný pre európsky, severoamerický a ázijsko-tichomorský trh. Dočkať sa má rovnakej podpory ako verzie pre Windows či Android, to znamená, že používatelia môžu očakávať pravidelné aktualizácie.

Náš tip
Polestar 2 naživo: elektromobil zo Švédska | GALÉRIA
22. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+