MojElektromobil

Pokiaľ preferujete motorky pred autami a máte záujem o elektrické vozidlá, určite vás teší informácia, že sa na trh dostávajú elektrické motorky. Už v minulosti napr. značka Harley-Davidson predstavila model LiveWire. Išlo ale o limitovaný exkluzívny kus. V blízkej budúcnosti by sme sa mohli dočkať ďalších motoriek. Značka totiž oznámila, že sa plánuje dopracovať k čisto elektrických vozidlám. Informuje o tom portál Electrek.

Presun na elektrické modely je podľa firmy prirodzená evolúcia

CEO spoločnosti Harley-Davidson, Jochen Zeitz tvrdí, že ich vozidlá budú v budúcnosti 100 % elektrické. Takáto obrovská zmena ale nenastane za jeden deň. Fanúšikovia sú totiž zvyknutí na vrčiace motory, čo je vlastne jeden z hlavných poznávacích znamení značky. Riaditeľ sa ďalej vyjadril, že motorky Harley-Davidson sa počas celých 120 rokov vyvíjali s dobou a rovnako tak musí byť aj teraz.

Harley Dadvidson LiveWire
Harley Dadvidson LiveWire (Foto: H-D)

Mnohým veľkým značkám podľa neho môže takýto obrovský rebranding iba pomôcť. “Tak ako to urobili zakladatelia v tom čase tým, že sa pokúsili znovu objaviť alebo vynájsť niečo jedinečné, to je samozrejme niečo, čo musíme urobiť aj my ako značka spoločnosti. To, čo robíme, je oslava našej minulosti, ale zároveň aj rozvoj značky.” O opadnutie záujmu sa teda určite nebojí.

Elektrické modely od značky Harley-Davidson

Od roku 2019 je na trhu dostupný model zvaný LiveWire. V tom čase išlo o jednu z prvých elektrických motoriek na svete. Neskôr pod rovnakým názvom vyšlo ešte niekoľko modelov s rôznymi dizajnami. V blízkej budúcnosti by sme mali vidieť nástupcu, ktorý už bude produkovaný viac masovo, s názvom LiveWire S2 Del Mar. Týmto modelom sa snažia osloviť skôr mladších vodičov.

Náš tip
Nečakaný krok: Volvo predstavilo svoj prvý elektrický minivan
22. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+