MojElektromobil

Volvo počas nedávneho brífingu pre média prinieslo informácie, že pracuje na svojom prvom elektrickom minivane. Podľa portálu electrek.co Volvo minivan síce bude dostupný na čínskom trhu, no či sa dostane aj do iných krajín, zatiaľ nie je jasné.

✅ Nemali by ste prehliadnuť:

TIP na konferenciu: Plánujete kúpu elektromobilu do firmy? Poradíme vám na konferencii eFleet Day 2023 už 29. marca. Akčný plán pre elektromobilitu, reálne dáta, postrehy a skúsenosti z praxi, firemné procesy a nástroje, ale aj financovanie či úspora nákladov. To všetko a omnoho viac pod jednou strechou.  Registrácia na eFleet Day 2023 prebieha na stránke www.efleetday.sk

Volvo minivan vs. Zeekr 009

Podľa dostupných informácii by mal byť elektrický minivan Volvo založený na Zeekri 009. Ten je plne elektrické MPV s kapacitou batérie až 140 kWh a dojazdom viac ako 822 km na jedno nabitie. Vozidlo disponuje dvojmotorovým pohonom všetkých kolies a výkonom až 536 koní. Cena takéto modelu sa pohybuje okolo 87 000 dolárov.

Zeekr 009 | Zdroj: insideevs.com

Volvo a Zeekr sú vo vlastníctve Geely, takže použitie elektromobilu Zeekr ako základu pomôže určite zefektívniť výrobu. Minivan od Volva bude jazdiť na platforme Zeekr SEA EV, ale spoločnosť mu dá samozrejme svoj jedinečný vzhľad. Očakáva sa, že vozidlo bude debutovať v „polokoncepčnej“ forme v treťom štvrťroku, zatiaľ čo sériový model bude uvedený na trh v Číne v nasledujúcom štvrtom kvartáli.

Zeekr
Interiér vozidla | Zdroj: insideevs.com

Okrem toho Volvo predstavilo aj ďalšie novinky. Malé SUV Volvo bude vychádzať z pripravovaného modelu Zeekr 003 a Volvo EX90 Excellence bude luxusnou verziou svojho SUV EX90. Model Excellence bude obsahovať veľké sedadlá v dvoch radoch a štyri sedadlá namiesto trojradovej verzie pri sedem miestnej konfigurácii.

Náš tip
Elektromobil v službách taxislužby: Koľko sa podarilo ušetriť oproti spaľováku?
19. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+