MojElektromobil

Už v roku 2026 pripravuje švédsky výrobca Polestar uvedenie na trh svojho nového elektrického športového vozidla Polestar 6. Výrobca ho nazýva „budúcnosťou športového auta“, pretože Polestar bude chcieť zosadiť z trónu Porsche 911 v športovej jazde. Spolu s podporou automobilového priemyslu Volvo a Geely Polestar vstúpil na trh s elektrickými vozidlami. Nie len že sa zameriavajú na udržateľnosť z hľadiska emisií vozidla, ale taktiež vyrábajú jedny z najekologickejších áut na cestách.

Polestar 2 je prvý plne elektrický model automobilky, ktorý bol predstavený už v roku 2019 a každý rok postupne prichádza s novými vylepšeniami. Túto jeseň rozšíril svoje portfólio a už v októbri uviedol na trh aj Polestar 3, prvé elektrické SUV značky s dojazdom 482 km. Ako povedal generálny riaditeľ spoločnosti Thomas Ingelath počas zisku spoločnosti za tretí štvrťrok:

,,My sme skutočná elektrická automobilka. Sme v produkcií a naše autá dodávame bezpečne na cesty”.

V poradí už druhé SUV spoločnosti, Polestar 4, by malo byť uvedené na trh už v roku 2023. Jeho pôvodný koncept, Precept, bude nasledovať za ním ako Polestar 5 už v roku 2024. Elektrický roadster automobilky 2+2, ktorý debutoval ako koncept O2, má dostať pomenovanie Polestar 6. Nazývajú ho ako „nová éra športových áut“. Aj keď sa výroba Polestaru 6 plánuje až na rok 2026, spoločnosť už „porovnáva” toto elektrické športové auto s Porsche.

Polestar sa postaví proti Porsche 911 a Taycan

Podľa najnovších informácií, Edward Trinh, manažér produktového plánovania Polestar Australia, prezradil na podujatí v Melbourne, kde sa predstavilo toto elektrické športové auto automobilky, že Polestar 6 bude súperiť s modelmi Porsche.

Ako sa uvádza v electrek.com, Trinh na tomto podujatí povedal:

,,Toto auto porovnávame s Porsche 911. Porsche Taycan – to sú typy áut, na ktoré sa pozeráme ako konkurenciu. Veríme, že sú meradlom dynamiky vozidiel v tomto odvetví”.

Nový Polestar 6 tak bude vybavený duálnym motorom (884 k a 300 kg) s elektrickou architektúrou AWD (800 V) s cieľom zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a maximálnou rýchlosťou 241 kmh. Trinh taktiež dodáva, že tím výskumu a vývoja spoločnosti Polestar to so zahrnutím vynikajúcej jazdnej dynamiky myslí „neskutočne vážne“.

Zdroj: polestar.com

Dvojdverový elektrický športový automobil bude taktiež obsahovať hliníkové telo karosérie pre maximálnu pevnosť a ideálnu hmotnosť, ktoré sa podľa Trinha často vyskytujú „na Mclarene alebo Lotuse“. Najdôležitejšie je však podotknúť, že všetky druhy hliníka budú označené ako „ľahko recyklovateľné“.

Dokáže elektrický roadster Polestar zosadiť z trónu Porsche 911?

Vieme, že Porsche 911 dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako 3 sekundy. Ale Polestaru bude trvať ešte niekoľko rokov, kým zdokonalí svoje prvé elektrické športové auto.

Zdroj: carmagazine.co.uk
30. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+