MojElektromobil

Švédsko-čínsky koncern Volvo/Geely už má na trhu aktuálne dva elektromobily: Polestar 1 a Polestar 2. Na pekingskom autosalóne potvrdil sériovú výrobu tretieho elektromobilu – koncept Polestar Precept.

„S aktuálne prebiehajúcim vývojom (tohto modelu) Polestar potvrdzuje, že koncept Precept bude sériovo vyrábať v Číne v úplne novej fabrike. Cieľom je vybudovať uhlíkovo-neutrálnu a jednu z najviac inteligentných a prepojených fabrík sveta.“ povedal CEO Polestaru Thoams Ingenlath.

Čína je domácim trhom pre značku Polestar a všetky jej modely sa vyrábajú a budú vyrábať v tejto ázijskej krajine. Budú sa však exportovať globálne.S novou výrobnou fabrikou chce Polestar dosiahnuť nový štandard sofistikovanej výroby s minimálnou uhlíkovou stopou.

Viac informácií o tomto koncepte si prečítajte v tomto článku. Pozrite si oficiálne fotografie konceptu:

30. septembra 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+