MojElektromobil

Všetko značí tomu, že Nórsko bude prvou krajinou, ktorá na cesty dostane čisto elektrické vozidlá. Pre tých, ktorí elektromobilitu vnímajú, to nie je žiadnym prekvapením. Presviedča nás o tom aj nový rekord v ich predaji. V krajine by už v roku 2024 nemalo byť možné kúpiť jediné auto na spaľovacie motory. Ďalšia značka sa pridáva do snahy o naplnenie tohto cieľu. Hyundai sa zaviazal od 1. januára roku 2023 predávať iba elektromobily. Informuje o tom Inside EVs.

Hyundai IONIQ 6 zamával trhom

Ide o značne odvážny krok. Zároveň je ale logický. Nový model IONIQ 6 bol totiž vypredaný v Európe do 24 hodín. Je teda pravdepodobné, že výrobca na tomto kroku môže iba získať a nestratí skoro nič. Na predaj budú po novom v Nórsku iba tri elektromobily – IONIQ 5, IONIQ 6 a značne prerobená Kona Electric.

Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6 | Zdroj: Hyundai

Od roku 2020 bolo do krajiny dovezených 25 000 vozidiel, z čoho až 92 % tvorili elektromobily. Každý rok v Nórsku viac ako 90 % z predaja tvoria elektromobily, s tým že percentá každoročne pomaly stúpali. Vďaka tomuto kroku si Hyundai bude na svoje konto môcť pripísať až 100 % úspešnosť.

Prerobená Kona Electric

Populárny model dostáva veľkú prerábku, dokáže tak lepšie slúžiť súčasnému tunajšiemu trhu. Podľa slov generálneho riaditeľa Hyundai v Nórsku, Thomasa Rosvolda, bude po novom “väčšia, štýlovejšia a dynamickejšia.” Taktiež môžeme v budúcnosti očakávať od výrobcu hneď niekoľko nových elektromobilov.

Náš tip
Proces schvaľovania nových nabíjacích lokalít je zdĺhavý. Prevádzkovatelia sa spojili v jednotnej výzve
30. decembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+