MojElektromobil

Video, ktoré zverejnil kanál Largu´s zobrazuje ako KIA EV6 GT jazdí po okruhu Nürburgring. Ako informuje portál teslarati.com, na okruhu sú aj iné vozidlá ako Mercedes AMG či Porsche, ktoré však s najnovším elektrickým modelom nemajú šancu.

Kia a športové vozidlá

Značka KIA neevokuje zatiaľ žiadne spojenie, ktoré je známe svojou oddanosťou výkonu alebo vozidlám pre nadšencov športovej jazdy. Napriek tomu automobilka s najnovším modelom potvrdila, že elektrické vozidlo môže v budúcnosti zamiešať karty v kategórii výkonných vozidiel a môže priniesť nevšedný zážitok zo športovej jazdy aj pre automobilových nadšencov.

Túto skutočnosť potvrdila nedávno aj automobilka Audi, ktorá chce plne elektrického nástupcu známej Audi R8 ponúkať približne v roku 2025.

KIA EV6 GT – synonymum výkonu

“Klasická” KIA EV6 je elegantným elektrickým vozidlom, ale s výbavou GT sa z neho stal oveľa výkonnejší športový nasledovník. Model EV6 GT je vybavený dvojicou elektromotorov, čo sa prejavuje na pohone obidvoch náprav. Ten poskytuje rodinnému crossoveru výkon až 585 koní a krútiaci moment 740 Nm. Verzia GT dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť až 260 km/h.

KIA EV6 GT | Foto: KIA

Toto hnacie ústrojenstvo s uprednostnením zadnej nápravy má dokonca aj elektronický samosvorný diferenciál, ktorý vodič, ako môžeme vidieť na videu, dobre využíva pri prejazde riadeným šmykom niektorými zákrutami na okruhu. Okrem výkonu je verzia GT doplnená aj sériou športových detailov a estetických vylepšení exteriéru vozidla oproti bežnej EV6.

Ako nám v poslednom období výrobcovia predstavujú podobné modely, tak perspektíva vyššieho výkonu a elektrických vozidiel zameraných na nadšencov rýchlej a športovej jazdy je do budúcnosti naozaj veľká. A hoci Tesla už väčšiu časť poslednej dekády nepochybne dominuje v oblasti výkonných elektromobilov, bude zaujímavé sledovať, čo prinesú najbližšie roky aj konkurenčné značky so svojimi elektrickými vozidlami.

Náš tip
Elektrické autobusy v mestách do roku 2023? Európska komisia má nový cieľ
16. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+