MojElektromobil

Informácie o tom, že Audi plánuje spustiť predaj plne elektrického nástupcu výkonného športového modelu Audi R8 sa objavujú už roky. Prakticky od príchodu Tesla Roadster, pre ktorý chcela nemecká automobilka pripraviť priameho konkurenta. 

V tejto súvislosti sa spomínalo viacero potenciálnych možností a názvov. Nedávno išlo napríklad o prototyp Audi PB18 e-tron z roku 2019. Čas ale neúprosne beží a doteraz sme sa nedočkali žiadnym konkrétnejších informácií ako bude nakoniec konkurent z nemeckej stajne vyzerať. 

Nové informácie teraz priniesol portál Autocar, ktorý informuje, že Audi naďalej pracuje na svojom projekte. Nakoniec z toho má vzniknúť plne elektrický nástupca športového modelu Audi R8, hoci do predaja príde pod vlastným modelovým označením a s prepracovaným dizajnom. 

Finálna podoba zatiaľ nebola stanovená, avšak vývoj prebieha aktívne s cieľom dosiahnuť uvedenie na trh v polovici tohto desaťročia, teda okolo roku 2025. Pripravovaná novinka má patriť na pomyselný vrchol produktového stromu a výkonom prekoná aj aktuálneho lídra Audi e-tron GT, pri ktorom pod kapotou drieme 637 koní. 

Nástupca modelu Audi R8 bude postavený rovnako do pozície vysokovýkonného športového auta. Špekuluje sa, že Audi siahne po niektorých technológiách od svojho koncernového súrodenca Porsche, konkrétne z pripravovaných modelov Porsche Boxster a Porsche Cayman. 

Náš tip
Jeep ohlásil nové elektromobily. Aktuálne plánuje 4 modely
13. septembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+