MojElektromobil

Spoločnosť NVIDIA dnes ráno na evente CES23 predstavila detaily služby GeForce NOW a jej prepojení na elektromobilitu. Možnosť cloud gamingu majú dostať až traja výrobcovia elektrických vozidiel, informuje portál electrek.

Navyše NVIDIA prišla s informáciou, že výrobcovia automobilov ako Mercedes-Benz či Foxconn chcú implementovať ich výpočtovú technológiu do dizajnu elektrických vozidiel a do výroby.

NVIDIA je celosvetovým lídrom v oblasti výpočtových technológií, AI a počítačovej grafiky. Postupom času sa spoločnosť okrem hrania počítačových hier začala zameriavať aj na full-stack computing, kam patria aj automobilový priemysel a elektromobily.

geforce now
NVIDIA GeForce NOW je naozaj pre každého | Zdroj: NVIDIA

V dnešnej dobe sa elektromobilita tlačí dopredu, a preto sa aktuálnou témou stala aj potreba špičkového výpočtového výkonu. Spoločnosť už dlhé roky vyvíja technológie, ktoré pomáhajú umožniť autonómnu jazdu vozidiel.

NVIDIA má dlhodobo dobrý vzťah so spoločnosťou Tesla, no aj výrobcovia ako Jaguár, Lucid Motors a BYD začali spomínanú technológiu (autonómnej jazdy) preberať do svojich platforiem. BYD dokonca ako prvá oznámila, že do svojich elektromobilov bude implementovať novú gamigovú službu od NVIDIE.

Počas prezentácie na podujatí CES sa predstavitelia NVIDIE rozrozprávali o novinkách, medzi ktoré patrí aj GeForce NOW. Do elektromobilov prinesie hranie hier, ktoré nebudete musieť fyzicky vlastniť.

Službu GeForce NOW nájdete v týchto vozidlách

Ako prvé sa službu GeForce NOW sa rozhodli implementovať spoločnosti BYD, Polestar a Hyundai Motor Group (Hyundai, Kia, Genesis). Postupne sa ale má portfólio značiek rozšíriť o ďalších výrobcov.

Gamingová platforma má v prvom rade zlepšiť celkový zážitok z vozidla a jazdy na ňom. Majitelia elektromobilov si tak budú môcť spríjemniť čas strávený nabíjaním vozidla. Herný systém nie je však určený len pre vodiča a jeho spolusediaceho.

Ak je automobil vybavený aj zadnými monitormi, zahrať sa môžu aj sediaci vzadu. Každý si môže vybrať vlastnú hru, no tiež si môžu všetci cestujúci zahrať tú istú hru proti sebe.

Zrýchlená výpočtová technika, AI a konektivita prinášajú do auta nové úrovne automatizácie, bezpečnosti, pohodlia a zábavy. Možnosť streamovať obľúbené tituly z hráčskych knižníc spolu s desiatkami hier na hranie zadarmo posunie zážitok z infotainmentu vo vozidle do nových výšin.

Ali Kani, viceprezident firmy NVIDIA pre automobilový priemysel

V automobiloch si tak budete môcť zahrať hry od Steam, EA, či Ubisoftu. To znamená, že nebudú chýbať hry ako The Witcher 3, Fortnite alebo Cyberpunk 2077. GeForce NOW je momentálne k dispozícii len v Severnej Amerike a Európe, no postupne sa bude rozširovať.

Náš tip
Zbytočná panika. Cena za prihlasovanie elektromobilov sa od apríla 2023 nemení!
5. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+