MojElektromobil

Prvá várka elektromobilov Hyundai Ioniq 5 je v Európe. Boli doručené do prístavu v Nórsku, čoskoro ich Hyundai začne doručovať zákazníkom.

Hyundai Ioniq 5 v Európe

Prvé elektromobily Hyundai Ioniq 5 doručili v jednej z najväčších prepravných lodí pre automobily – Morning Lady – do nórskeho prístavu cez uzučký záliv (200 m) Svelvikstrømmen. Obrovskú loď musel do prístavu dovliecť remorkér medzi nórskymi fjordmi, čo je vidieť vo videu. Nevieme, koľko ich doručili, podľa veľkosti lode môže ísť o pár tisíc kusov.

Čoskoro sa pravdepodobne začnú doručovať zákazníkom na najväčších európskych trhoch. Technológiami nabitý IONIQ 5 rozšíri už relatívne širokú paletu elektrických SUV na európskom kontinente ako Škoda Enyaq iV, Volkswagen ID.4, Ford Mustang Mach E a o pár mesiacov sa začne v Európe vyrábať aj Tesla Model Y (byrokratické prekážky odsunuli spustenie fabriky pri Berlíne).

Technologická špička

Hyundai Ioniq 5 sa zaradí medzi technologickú špičku za férovú cenu. Ide o prvé vozidlo Hyundai od základu vyvíjané ako elektromobil. Ponúka špičkový nabíjací výkon, výborný dojazd, zrýchlenie a výkon pohonnej jednotky potešili záujemcov.

Prekvapí vás napríklad unikátnym dizajnom, priestranným interiérom z ekologických materiálov, V2L nabíjaním (napájanie spotrebičov) s 230V zásuvkou a cenou od 41 tisíc eur (slovenský trh). Elektromobil bude dokonca vybavený technológiou autonómnej jazdy.

Ako prví dostali model kórejskí zákazníci, teraz sa začínajú dodávky v Európe a automobilka plánuje neskôr ponúkať model aj v Severnej Amerike. Páči sa vám Ioniq 5? Napíšte nám svoj názor v komentári pod článkom.

22. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+