MojElektromobil

Hyundai IONIQ 5 patrí medzi najočakávanejšie elektromobily z veľmi dobrých dôvodov. Novinka kórejského výrobcu je preplnená technológiami, ktoré môžu zmeniť spôsob, akým autá bežne využívame. V prípade elektromobilov sú totiž možnosti výrazne väčšie a Hyundai ich začína, ako jeden z prvých, otvárať už v modeli IONIQ 5, čoho dôkazom je aj technológia V2L.

Fakt, že nový elektromobil Hyundai IONIQ 5 sa zaradí medzi najlepšie elektrické autá po technickej stránke potvrdzujú napríklad aj špecifikácie. Možnosť nabíjať batériu výkonom až 232 kW v kombinácii s 800V systémom je len jedna z mnohých špeciálnych vlastností. Batéria vozidla sa z 10 na 80 percent dokáže nabiť už za 18 minút, čím prekonáva všetky doterajšie elektromobily. Automobilka sa navyše rozhodne nebojí prinášať zákazníkom zaujímavé doplnky, čoho dôkazom je aj solárna strecha.

Tam to ale rozhodne nekončí. Trakčnú batériu Hyundai IONIQ 5 s kapacitou 72,6 kWh bude možné využiť aj ako záložný zdroj na miestach, kde nie je dostupná elektrická energia. Vozidlo je vybavené plnohodnotnou 230V elektrickou zásuvkou s výkonom 3,6 kW v interiéri, no energiu je možné čerpať aj cez adaptér z elektrickej zásuvky, ktorá sa bežne používa na nabíjanie vozidla. Možné je to vďaka technológií V2L – Vehicle to Load. Práve vďaka nej si k autu bez problémov pripojíte elektrické spotrebiče s využitím elektrickej energie z trakčnej batérie.

Táto technológia sa hodí napríklad pri výpadkoch prúdu, no oceníte ju určite aj v prírode alebo na chate, kde nemáte priamy prístup k elektrickej energii. Vďaka Hyundai IONIQ 5 budete môcť pripojiť potrebné elektrické spotrebiče priamo k autu. Či už ide o fén, domáce kino, mikrovlnku, elektrický gril alebo elektrickú rúru, Hyundai IONIQ 5 vás určite nenechá bez „šťavy.“ Maximálny odber pre externý adaptér je tiež stanovený na 3,6 kW, čo je hodnota bežnej domácej elektrickej zásuvky.

V spolupráci s Hyundai Slovensko

Náš tip
Hyundai IONIQ 5 bude efektívny elektromobil s vysokým dojazdom
29. apríla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+