MojElektromobil

Aj druhý ročník veľtrhu e-SALON, ktorý sa koná v dňoch 14. – 17. novembra, sa bude hrdiť národnými premiérami elektromobilov od svetových automobiliek zvučných mien.

V PVA EXPO PRAHA príde laická aj odborná verejnosť do styku s modelmi od značiek Volkswagen, KIA, ŠKODA, Tesla, Hyundai, Ford a mnohými ďalšími.

Okrem elektromobilov budú vystavené aj motorové lietadlá s nadčasovým pohonom, skútre, kopec ďalších unikátnych vozidiel, ale aj super výkonné nabíjacie technológie.

Tohtoročná výstava ponúkne pohľad do budúcnosti

V rámci veľtrhu e-SALON sa predstaví niekoľko noviniek značky ŠKODA – pôjde o modely CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV.

Elektrické CITIGO predstavuje dokonalé auto do mesta, kde najviac vyniknú jeho kompaktné rozmery a bezemisná prevádzka. SUPERB iV je zase prvým plug-in hybridom ŠKODA, ktorý kombinuje spaľovací motor s elektrickým pohonom. No zároveň ponúka možnosť jazdy v čisto elektrickom režime.

Návštevníci ale budú môcť nahliadnuť aj do VISION iV, vízie čisto elektrického štvordverového crossover-kupé. Ide o prvé auto značky ŠKODA postavené na modulárnej platforme pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Spoločnosť VW si na veľtrh prichystala českú premiéru svojho modelu ID.3, ktorý ponúkne dojazd až 550 km (WLTP) s 8-ročnou zárukou na batérie.

V prípade elektrických modelov ID. si však zákazníci budú môcť zvoliť, aký dojazd im najviac vyhovuje. Ak teda vedia, že najviac budú jazdiť po meste, siahnuť môžu po konfigurácii s menšou batériou. Čo sa podpíše na nižšej predajnej cene. Naopak, zákazníci, ktorí často cestujú na dlhšie vzdialenosti môžu siahnuť po konfiguráciách s batériou väčšej kapacity. V závislosti od konkrétneho modelu sa deklarovaný dojazd týchto elektromobilov pohybuje v rozmedzí od 330 až po spomínaných 550 km.

Volkswagen ID.3

Druhá generácia KIA aj vodíkové technológie Hyundai

Automobilka KIA, ako jeden z lídrov elektrifikácie v Českej republike, na e-SALON privezie dva čisto elektrické modely, obidva s dojazdom presahujúcim 450 km v kombinovanom cykle a 600 km v čisto mestskej premávke. Vôbec po prvýkrát bude v Česku vystavená druhá generácia modelu E-Soul a chýbať nebude ani prvý čisto elektrický crossover značky KIA – model e-Niro.

Hyundai odprezentuje modely s nízkymi a nulovými emisiami. Medzi najnovšie novinky tejto značky patrí KONA Hybrid, KONA Electric či modernizované modely IONIQ.

Značka Hyundai je navyše priekopníkom v oblasti vodíkovej mobility – tento rok predstavila druhú generáciu NEXO. Toto luxusné auto s unikátnou technológiou ponúka výhody ako rýchlosť doplnenia paliva či dojazd diabolských 666 km. NEXO je taktiež prvým modelom v produktovom rade Hyundai, ktorý ponúka technológie autonómnej jazdy.

„Na novembrovom, už druhom, ročníku veľtrhu e-SALON ale budú uvedené aj ďalšie unikátne elektrifikované autá mnohých automobilových značiek, ktoré v segmente čistej mobility niečo znamenajú. Renault sa pochváli novou generáciou modelu ZOE, Ford ukáže nový hydrid Mondeo. Návštevníci taktiež uvidia napríklad model Tesla 3, Audi e-tron, ale aj plug-in hybrid Audi Q5 TFSI e,“ zhrnula riaditeľka veľtrhu e-SALON, Jana Nosálová.

Technológie z leteckého sveta

K slovu sa na veľtrhu dostanú taktiež vizionári z oblasti letectva. V Letňanoch sa totiž predstavia unikáty aj z tohto sveta.

Projekt udržateľnej mobility v letectve, PURE FLIGHT, predstaví elektrické lietadlo ΦNIX, ktoré je momentálne svetovou špičkou lietadiel na batérie v niekoľkých kategóriách.

Predstavená bude aj evolúcia tohto stroja pre nadchádzajúce roky, a tou bude elektrolietadlo s vodíkovým palivovým článkom. Na veľtrhu okrem toho návštevníci nájdu aj kompletné tandemové rogalo na elektrický pohon alebo jednomiestnu trojkolku.

e-SALON 2018

Portál MojElektromobil.sk je mediálny partner veľtrhu e-SALON.

5. novembra 2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+