MojElektromobil

Volkswagen dnes na autosalóne vo Frankfurte oficiálne predstavil produkčnú verziu jedného z najočakávanejších elektromobilov tohto roku, ID.3. Ide o prvý automobil od Volkswagenu na novej platforme MEB. My sme boli samozrejme pri tom.

Jeho základná verzia s dojazdom 330 km ID.3 začína pod 30 000 EUR vrátane DPH a dojazd najlepšej verzie je 550 km.

VW ID.3 predok

Už pred predstavením sme mali k dispozícii takmer všetky technické parametre tohto vozidla. ID.3 bude v ponuke s 3 rôznymi veľkosťami batérie.

VW ID.3 Basic je základnou verziou modelu s kapacitou batérie 45 kWh. VW hovorí, že poskytne dojazd 330 kilometrov (WLTP).

Batériu je možné nabíjať s maximálnym nabíjacím výkonom 7,2 kW (AC 1-fázovo) a 50 kW (DC CCS). Za príplaok bude k dispozícii aj DC nabíjanie o výkone 100 kW. Táto verzia dosahuje najvyššiu rýchlosť 160 km/h.

VW ID.3 Mid-Range (alebo VW ID.3 1st) je verzia stredného dojazdu a bude sa vyrábať ako prvá – pod názvom ID.3 First Edition.

ID.3 1st je vybavený batériou s využiteľnou kapacitou 58 kWh ako aj elektrickým dojazdom do 420 km (WLTP). Veľmi oceňujeme prítomnosť 3-fázového AC nabíjania, ktoré bude k dispozícii pre Mid-Range aj Long-Range verziu. Batériu je možné nabíjať maximálnym výkonom 11 kW (AC 3-fázovo) a 100 kW (DC CCS). Na DC rýchlonabíjacích staniciach je možné dobiť 290 kilometrov dojazdu do 30 minút. Cenu tejto verzie ešte VW nezverejnil, hovorí sa o cene pod 40 000 €.

VW ID.3 zadok

VW ID.3 Variant Long-Range je verzia s najdlhším dojazdom a 77 kWh batériou. Dojazd je až 550 kilometrov podľa cyklu WLTP. Jeho batériu je možné nabíjať maximálnym výkonom 11 kW (AC 3-fázovo) a až 125 kW (DC CCS). Cena tohto variantu ešte tiež nie je potvrdená.

Volkswagen chce týmto elektrickým hatchbackom vstúpiť do novej éry. Naznačuje to aj umiestnenie vynoveného loga práve na tento model, ktoré je minimalistickejšie. Model vychádza z modulárnej platformy pre elektromobily MEB, ktorá má s krátkymi prevismi zabezpečiť maximálny priestor v interiéri.

VW ID.3 kokpit

VW ID.3 interi0r

Interiér VW ID.3 pôsobí veľmi moderne a sviežo. Vidíme tu nový displej a volič prevodu je na pravej strane volantu. Automobilka ponúka dokonca aj head-up displej a mobilný telefón si nabijete cez vstavané USB-C porty.

Podľa Volkswagenu je tento model po VW Beetle a VW Golf tretím revolučným modelom v histórii značky. Už teraz eviduje takmer 30 000 rezervácií na tento model. “Prvá edícia” s dojazdom 420 km bude s cenovkou pod 40 000 € uvedená na trh v prvom štvrťroku 2020 (limitovaná na 30 000 kusov).

Najčerstvejšie info z autosalónu vo Frankfurte si môžete vychutnať na našom príbehu (stories) na Instagrame.

VW ID.3 kufor

10. septembra 2019
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+