MojElektromobil

Model Renault Zoe 52 kWh sme spoznali ešte v júni a konečne sme sa dočkali jeho uvedenia na európsky trh. Oproti svojim predchodcom prináša vylepšený dizajn a parametre. Renault už aj na Slovensku prináša oficiálny cenník Renault Zoe a uvádzací bonus 4 000 eur.

Renault Zoe 52 kWh

Ako už názov napovedá, využiteľná kapacita akumulátora je 52 kWh, pričom vozidlo podporuje 50 kW nabíjačky pri jednosmernom prúde a 22 kW pri striedavom. Podobne ako pri predchodcovi, je tu funkcia aktívneho chladenia a počas nabíjania možno používať vykurovanie interiéru. Dojazd by mal byť celkom príjemných 395 km.

Renault Zoe 52 kWh

Novinky pod kapotou

Model dostal dve motorizácie, ktoré mu dávajú pomerne svižné zrýchlenie. Variant 2020 Renault Zoe R110 bude mať 80 kW a krútiaci moment 225 Nm. Jeho brat menom 2020 Renault Zoe R135 zvládne výkon 100 kW a do sedačky vás pritlačí silou 245 Nm.

Zrýchlenie z nuly na stovku by mali oba modely zvládnuť pod 10 sekúnd a maximálna rýchlosť stúpla na 140 km/h.

Renault Zoe 52 kWh

Renault Zoe 52 kWh

Interiér a bezpečnosť

V oblasti bezpečnosti nechýba núdzový brzdiaci systém, ktorý sa orientuje dvanástimi 360-stupňovými senzormi. Tie poslúžia aj pri rozpoznávaní značiek, kontrole mŕtveho uhla, automatickom spätnom parkovaní (bez použitia rúk) a asistentovi vybočenia z jazdného pruhu.

Renault Zoe 52 kWh

2020 Renault Zoe 52 kWH dostal nový systém Easy-Link, navigáciu, 10″ TFT informačný displej, 9,3″ obrazovku na zábavu, dva porty USB vpredu a dva vzadu. Predné hmlovky a reflektory sú typu LED, rovnako ako aj smerovky v zrkadlách, osvetlenie interiéru a koncové svetlá.

Renault Zoe 52 kWh

Zoznam noviniek zakončíme farbami, čalúnením a redizajnom niektorých detailov v interiéri aj exteriéri vozidla. Vo výbave Trim zaplatíte za Zoe 19 900 eur, Intens stojí 21 900 eur a najvyššiu výbavu Edition One si možno zaobstarať za 25 500 eur.

Na podnet nášho fanúšika dopĺňame informáciu, že výrobca oficiálne neuvádza, či je táto cena už vrátane prenájmu batérie. Na základe minulých skúseností s modelom možno predpokladať, že sa o túto položku kúpna cena ešte navýši, no oficiálne to nemáme potvrdené.

17. septembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+