MojElektromobil
  • Škoda dnes na ženevskom autosalóne predstavila svoj nový elektrický koncept s označením Vision iV a redakcia MôjElektromobil.sk pri tom samozrejme nechýbala. 

Nový elektrický crossover zaujme už na prvý pohľad. Robustná predná maska, futuristické disky a žltá farba znamenajú, že len ťažko si tento elektromobil nevšimnete. Zvonku vyzerá veľmi dobre a rovnako dobre je na tom aj pod kapotou.

Vysoký výkon a slušný dojazd

Škoda Vision iV disponuje dvoma elektromotormi, ktoré ponúknu celkový výkon až 225 kW (306 koní). Z 0 na 100 km/h dokáže tento stroj zrýchliť za 5,9 sekundy. Zrýchlenie z 80 na 120 km/h zvládne pod 4 sekundy. Maximálna rýchlosť je 180 km/h a na jedno nabitie dokáže prejsť 500 kilometrov (WLTP).

Rýchle nabíjanie a elektronika na každom kroku

Samozrejme nesmie chýbať ani rýchle nabíjanie. Na 80 percent energie sa dostanete za pol hodinu na nabíjačke. Rozmery elektromobilu sú 4 665 x 1 926 x 1 613 mm. Prúdenie energie medzi dvoma motormi a batériou je kontrolované elektronicky. Elektronika sa tiež stará o distribúciu výkonu medzi prednú a zadnú nápravu.

Moderné laserové snímače a radarové senzory umožňujú vozidlu presnejšie posúdiť okolie. Na základe toho môžu asistenčné systémy lepšie a rýchlejšie reagovať na rôzne situácie a šoférovi pomôcť. Vozidlo dokáže tiež plne prevziať kontrolu nad riadením na diaľniciach.

Nechýbajú ani rôzne vychytávky

Vision iV je dokonale prepojený s potrebami modernej spoločnosti a plne integruje smartfóny ako súčasť svojho konceptu. Svoj smartfón môžete využiť napríklad aj na odomknutie elektromobilu. Stredová konzola zase zabezpečí priestor, kam svoj smartfón odložíte a zároveň sa vám aj bezdrôtovo nabije. Ovládať ho môžete pomocou gest a vďaka inteligentnému rozpoznávaniu reči dokáže vozidlo pochopiť celé vety a dokonca aj dialekty.

5. marca 2019
Zdroj: skoda-auto.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+