MojElektromobil

Autosalón v Nitre je v plnom prúde a môžeme tu nájsť až 30 značiek automobilov, ktoré vystavujú svoje modely. Okrem 45 noviniek sa tu nachádzajú aj elektromobily a hybridné vozidlá, no objavili sa aj iné zaujímavé kúsky. Jedným z nich je aj nový vodíkový Hyundai NEXO.

Hyundai na autosalóne

Nitriansky autosalón má už slušnú tradíciu, tento rok sa koná už 25-ty krát. Pokiaľ by ste sa chceli ísť pozrieť, neváhajte, jeho brány sa otvorili 11. októbra a bude pokračovať až do 14. októbra. Automobilka Hyundai má svoj stánok rozložený v samostatnej hale B. Expozícia Hyundaiu je rozdelená do 4 zón. Prvú tvoria modely i30, ktoré sú najpredávanejšími vozidlami značky Hyundai na Slovensku. Ďalšia zóna je vyhradená pre modelový rad i20, tretia zase pre vlajkové lode automobilky z kategórie SUV.

Hyundai Kona Electric

Dlhoočakávaný model kórejskej automobilky konečne zavítal aj na slovenský trh. Prichádza v dvoch verziách s rozdielnou kapacitou batérie. Nižší model ponúkne 39,2 kWh batériu s celkovým dojazdom asi 300 kilometrov. V tomto prípade je použitý 99 kW elektromotor s krútiacim momentom 395 Nm a maximálnou rýchlosťou 167 km/h. Vyšší model poteší 64 kWh batériou s celkovým dojazdom až 470 kilometrov. Táto verzia ponúkne tiež výkonnejší 150 kW elektromotor. Ten ponúkne síce rovnakú maximálnu rýchlosť pre elektromobil, avšak prináša lepšie zrýchlenie a z 0 na 100 km/h to dokáže za 7,6 sekundy. Parametre a hlavne dojazd na jedno nabitie sú najväčším lákadlom hlavne vyššieho modelu. Nie nadarmo sa hovorí o tom, že Hyundai Kona Electric je jeden z najlepších dostupných elektromobilov. No a cena? Nižší model sa bude na slovenskom trhu predávať za 34 990 €, ten s väčšou batériou bude o 4 000 € drahší, jeho oficiálna cena je 38 990 €. To už naozaj stojí za zváženie.

Model Hyundai Kona Electric 39,2 kWh Hyundai Kona Electric 64 kWh
Kapacita batérie 39,2 kWh 64 kWh
Výkon 99 kW 150 kW
Dojazd 300 km 470 km
Oficiálna slovenská cena 34 990 € 38 990 €

 

Hyundai NEXO

Posledná zóna expozície Hyundai je venovaná najmodernejším vozidlám s ekologickým pohonom. Okrem Kony Electric tu môžu návštevníci nájsť aj Hyundai Ioniq a v absolútnej slovenskej premiére aj futuristický, ale už sériovo vyrábaný model NEXO, ktorý je poháňaný vodíkovými palivovými článkami.

Zdroj: tlačová správa

12. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+