MojElektromobil

Elektrické SUV od Škody vychádzajúce z konceptu Vision iV príde na trh v budúcom roku. Prototyp modelu škoda Enyaq sa testuje už teraz, portál Autoexpress priniesol prvé exkluzívne zábery.

Aktualizácia (7. máj 2020)

Oficálne informácie – elektrické SUV Škoda Enyaq je realitou, poznáme dôležité parametre – viac informácií v najnovšom článku o Škoda Enyaq.

Pôvodný článok

Názov tohto modelu Enyaq sme sa dozvedeli len pred pár týždňami. Ide o prvý elektromobil značky Škoda postavený na platforme pre elektromobily MEB, ktorú vyvíja koncern Volkswagen. Túto platformu najskôr uvidíme v hatchbacku Volkswagen ID.3, ktorý na trh príde o pár mesiacov.

Zábery jasne ukazujú tvar karosérie kupé (zakrivená línia strechy) z konceptu Vision iV. Ako uvádza Autoexpress, na záberoch je tiež jasne vidieť kamuflážne časti karosérie s cieľom skryť reálny tvar prototypu. To sa Škode podarilo, keďže model bude vyzerať úplne inak. Samotná automobilka potvrdila, že produkčná verzia bude niesť 80-90% dizajnu konceptu Vision iV.

Podľa najnovších informácii vôbec nemusí ísť o kamufláž, ale o skutočne finálnu podobu. Tá sa tak bude značne líšiť od prototypu. Jej reálne kontúry ukázala Škoda v tejto upútavke:

Veľký dotykový displej

Snímka interiéru cez sklo prototypu ukazuje, že vozidlo dostane veľký dotykový displej natočený smerom na vodiča. Ďalej je tu možné vidieť malú prístrojovú dosku. Tento prvok pravdepodobne pochádza od VW ID.3, no bol uložený v palubnej doske špeciálne pre tento model.

Enyaq bude pravdepodobne disponovať motorom na oboch nápravách. Detailné parametre nie sú známe, no podľa dostupných informácií bude mať Škoda Enyaq dojazd 500 km (WLTP) a techiku z modelu Audi e-tron.

Aktualizácia 5.mája 2020

Včera fanúšik zachytil prototyp elektrického SUV Škoda Enyaq na cestách pri meste Dvor Králové. Maskovanie elektromobilu sa podobá na japonské Suzuki S-Cross. Tentokrát bol zachytený prototyp v krásnej modrej metalíze. Fotky zachytil čitateľ portálu Auto.cz. Čo naň hovoríte?

5. mája 2020
Zdroj: Autoexpress

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+