MojElektromobil

Elektrický crossover Kia EV6 dostane v roku 2024 niekoľko technologických aj dizajnových vylepšení. Ponuka elektromobilov Kia s označením EV sa rýchlo rozrastá a prvý model s týmto označením, ktorý bol uvedený v roku 2021, očakáva v nasledujúcom roku facelift. Pred časom sme priniesli spy photos z testov pripravovanej novinky, pôvodnú správu priniesol portál Auto Express.

Nové modely Kia EV

Kia chce držať krok s konkurenciou nových elektromobilov. V októbri predstavila sériovú verziu nového kompaktného crossoveru EV5 a dvojicu nových konceptov EV3 a EV4. Nové modely radu EV boli predstavené niekoľko mesiacov po tom, ako Kia uviedla na trh svoje vlajkové elektrické SUV EV9.

KIA EV6 Facelift
Najvýraznejšie zmeny sa udejú v prednej časti | Zdroj: Auto Express

Z nových snímok prototypu je vidieť hneď niekoľko dizajnových zmien. Hoci je toto testovacie vozidlo silne maskované, zjavná je zmena tvaru jeho predných svetlometov. Svetlomety zrejme budú mať podobu tenších LED svetiel podobných modelu EV9. V snahe zlepšiť aerodynamiku a predĺžiť dojazd sa očakáva aj zmenu tvaru predného nárazníka. Zboku je zreteľný nový dizajn leštených kolies z ľahkých zliatin.

Značka spolu s novými modelmi uviedla niekoľko dizajnových zmien, ktoré však starší model EV6 ešte neobsahuje. To však chce napraviť jeho faceliftom, premiéra modernizovanej verzie EV6 sa očakáva v polovici roka 2024. Teraz však automobilka zverejnila aj prvé oficiálne zábery, ktoré odhaľujú detaily modernizácie (tzv. facelift) Kia EV6.

2025 kia ev6

Facelift Kia EV6 | Zdroj: KIA

Zadná časť vozidla by sa nemala radikálne meniť, aj modernizovaná EV6 si zachováva pôvodnú líniu strechy a výrazný spojler naprieč vekom batožinového priestoru. Novšie modely EV značky Kia však používajú odlišný podpis zadných LED svetiel, ale zatiaľ môžeme len hádať, či sa objaví aj na faceliftovanej EV6. Zmien a vylepšení sa dočká aj interiér a technológie na palube.

Mohlo by vás zaujímať:

2024 Kia EV6
Nová Kia EV6 | Zdroj: KIA

Kia EV6 bude aj naďalej postavená na platforme E-GMP, ktorú nájdeme v SUV EV9 a pripravovaných modeloch EV4 a EV5. Táto platforma dokáže pri EV9 pojať batériu s kapacitou až 99,8 kWh. Je však nepravdepodobné, že by sa dostal do EV6 kvôli rozmerom a hmotnosti. EV6 pravdepodobne zotrvá pri menšom akumulátore a výrobca zvýši účinnosť aerodynamiky, aby zvýšila súčasný maximálny dojazd 528 km. Ak budeme vychádzať z modernizovaného koncernového súrodenca Hyundai Ioniq 5, tak aj Kia EV6 môže dostať aj väčšiu 84 kWh batériu oproti súčasnej 77 kWh.

Náš tip
Hyundai Ioniq 6: Ako funguje 800-voltová architektúra a čo je V2L?
3. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+