MojElektromobil

Elektrický crossover od Škoda Auto s pracovným názvom Vision iV bol prvýkrát predstavený na tohtoročnom autosalóne v Ženeve a odvtedy očaril množstvo novinárov i verejnosť.

Teraz máme jedinečnú možnosť si elektromobil opäť pozrieť naživo. Bude vystavený na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne v prvej polovici októbra.

Škoda Vision iV

Čakajú ho už len malé zmeny

Vision iV zaujme ostrým, agresívnym a extravagantným dizajnom exteriéru. Nová atletická karoséria s krátkou kapotou poskytne veľký priestor pre cestujúcich a legendárne logo Škoda nahradil podsvietený nápis na zadnej časti automobilu.

Produkčná verzia akéhokoľvek automobilu si zvyčajne zachová asi 50 – 60 % z pôvodného konceptu. V prípade Vision iV je to ale inak. Podľa tlačového hovorcu Škoda Auto Štěpána Řeháka si zachová až 80 – 90 % exteriérovej podoby konceptu a bude predstavený v prvej polovici 2020.

Predná časť Vision iV

Zadná časť Vision iV
Koncept Vision iV vystavený v Prahe (Foto: Petr Větvinský – Facebook)

 

Nová éra pre Škoda Auto

Elektrická Škodovka bude vybavená pohonom všetkých kolies a výkonom 225 kW, pričom tento výkon podľa potreby rozdelí na jednotlivé kolesá. Zverejnené informácie zatiaľ hovoria o dojazde 500 km (WLTP) a nabití 80 % kapacity za 30 minút.

Interiér prekvapí novým usporiadaním palubnej dosky a obrazovkou, ktorá sa zdanlivo vznáša. Softvér interiéru umožní ovládanie hlasom a naštartovanie mobilnou aplikáciou.

Interiér Vision iV
Interiér Vision iV

Bude vystavený v “digitálnej továrni”

Slovenskí fanúšikovia elektromobility si budú môcť prototyp elektrického crossoveru pozrieť od 7. – 11. októbra na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v neďalekom Brne.

Škoda Vision iV bude uvedená počas celého veľtrhu v rámci Digitálnej továrne 2.0, ktorá má prezentovať budúcnosť priemyselnej výroby.

Elektromobilitu bude prezentovať aj expozícia spoločnosti ABB. Predstaví tu patentovanú 350 kW nabíjaciu stanicu Terra HP, ktorá sľubuje nabitie 200 km dojazdu za skvelých 8 minút.

V Digitálnej továrni čaká na návštevníkov rad technologických noviniek aj od spoločnosti Microsoft, ktorá podobné výstavy zvyčajne obchádza. Prídete sa pozrieť na novú elektrickú Škodovku?

Predná časť Vision iV

 

Disky kolies Vision iV
Disky kolies a predná časť Vision iV (Foto: Petr Větvinský – FB)
4. septembra 2019
Zdroj: Tlačová správa (Boticelli s.r.o.)

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+