MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Volkswagen ID.Buzz na dovolenke v Taliansku

Ak chcete vytŕčať z radu, Volkswagen ID.Buzz je elektromobil ktorý vyčarí úsmev. Elektrický nástupca multivanu „Bulli“ sa veľmi vydaril a je to zážitok jazdiť na ňom, ale aj stretnúť ho na cestách. My sme sa s ním vybrali na rodinnú dovolenku do Talianska, aby sme takto v plne paráde absolvovali test VW ID.Buzz.

Podvodníci sa nevyhýbajú ani elektromobilom

Ani trh s ojazdenými elektromobilmi neobchádzajú pokusy o podvod. Nejde len o prinajmenšom zavádzajúce inzeráty, ale aj o priame veci ako je zamlčiavanie kľúčových informácií o stave a histórii vozidla či pokusy o zvýšenie hodnoty úpravou stavu počítadla kilometrov.

Pepsi a skúsenosti s Tesla Semi

Medzi prvé spoločnosti, ktoré do svojich služieb reálne nasadili elektrické ťahače Tesla Semi, patrí potravinársky gigant PepsiCo, známy hlavne vďaka svojim sladeným nápojom Pepsi. Flotilu pozostávajúcu z 21 elektrických ťahačov má využívať primárne vo svojej fabrike v Sacramente. Aké sú doterajšie skúsenosti?

ZSE Drive má novú lokalitu. Jedno nabíjanie berie na seba!

Prevádzkovateľ ZSE Drive oficiálne spustil novú lokalitu. Svoje rýchlonabíjacej stanice s výkonom až 300 kW má najnovšie už aj v Banskej Bystrici. Nachádzajú sa konkrétne na parkovisku obchodného centra Európa SC. Láka skvelou augustovou akciou.

Prebudenie z vodíkového sna v Nemecku

Nemecká verejná dopravná spoločnosť LVNG sa rozhodla skončiť s využívaním vodíkových vlakov. Ich prevádzka sa ukázala byť príliš nákladnou a vodík tak čoskoro nahrania batériové elektrické vlaky. Experiment pritom nebol vôbec lacný.

Hyundai má svoj Defender

Piata generácia SUV strednej triedy, Hyundai SANTA FE, prechádza radikálnou zmenou. Model, ktorý je dostupný aj ako plug-in hybrid, prichádza v novej verzii s upraveným exteriérom aj interiérom.

eFleet Day prichádza v novej podobe

eFleet Day 2023 Truck&Bus nadväzuje na špecializovanú konferenciu zameranú na elektromobilitu vo firmách. Prívlastok Truck&Bus však jasne označuje, že jej nosnou témou je nákladná a hromadná doprava, ktorá si vyžaduje špecifický prístup a cielené riešenia. eFleet Day 2023 Truck&Bus pod jednu strechu prináša najdôležitejšie témy a odpovede na otázky spojené s elektromobilitou v nákladnej doprave a preprave pasažierov.

Počas programu konferencie sa bude pozornosť venovať aktuálnemu stavu elektromobility v nákladnej doprave a preprave osôb. Zistíte, ako je na tom elektrická nákladná doprava dnes a kam sa posunie už v najbližších rokoch.

12. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+