MojElektromobil

Po tom, čo IONITY obnovilo prevádzku svojej nabíjacej stanice v Senci prichádza ďalšia skvelá správa pre majiteľov elektromobilov. Prevádzkovateľ ZSE Drive oficiálne spustil novú lokalitu. Svoje rýchlonabíjacej stanice s výkonom až 300 kW má najnovšie už aj v Banskej Bystrici. Nachádzajú sa konkrétne na parkovisku obchodného centra Európa SC.

Ide o prvú lokalitu v rámci Banskej Bystrice s nabíjacími stanicami, na ktorých ZSE Drive garantuje výkon 300 kW pre každú jednu stanicu so 4 parkovacími miestami. Do prevádzky boli uvedené ešte 26. 7. 2023. Na mieste sa nachádzajú dve nabíjacie stanice Alpitronic HYC300-4, ktoré  umožňujú nabíjanie pre dve vozidlá súčasne – 2 x CCS konektor 300 kW.

ZSE uvádza, že pre nabíjaciu lokalitu platí princíp takzvaného férového zdieľania výkonu. To znamená, že ak na stanici nabíja iný zákazník výkonom 300 kW a vy neskôr pripojíte svoj elektromobil, výkon nabíjačky sa rozdelí v rovnom pomere na 2 x 150 kW. Súčasne spomína, že ak pripojený elektromobil neumožňuje ultrarýchle nabíjanie, bude sa nabíjať len za cenu bežného DC nabíjania.

Veľmi potešujúcou správou v súvislosti s lokalitou v Banskej Bystrici je veľká augustová akcia pre zákazníkov ZSE Drive. Zákazníci s nabíjacou kartou ZSE Drive, ktorí počas augusta nabijú svoje vozidlo na novootvorenej nabíjacej lokalite ZSE BB OC Európa, majú toto nabíjanie zdarma. Ak sa na tejto lokalite nabijú viackrát, benefit sa bude týkať nabitia s najvyšším objemom kWh. Inak povedané, jedno nabíjanie počas augusta máte zadarmo. Samozrejme, že len na predmetnej nabíjacej stanici.

Náš tip
GreenWay má nového roamingového partnera. Pridáva 2200 nabíjacích staníc v Európe
10. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+