MojElektromobil

Nabíjanie na IONITY v Senci je opäť spustené. Stačí prejsť k nabíjačke alebo milý pán z SBS vám otvorí bránu a dostanete sa do vnútra. Shell je zatiaľ stále zavretá. Nabíjať sme boli v piatok, 4. augusta. Zisťujeme oficiálne stanovisko od prevádzkovateľa. IONITY ešte v máji informovalo, že lokalita Senec bude do augusta mimo prevádzky. To, či bola nabíjacia stanica oficiálne uvedená do prevádzky zatiaľ prevádzkovateľ nekomunikoval. Realita je ale taká, že stanicu je možné využiť.

IONITY vybavilo skorší prístup

Manažér Ionity pre strednú a východnú Európu, Peter Ševce nás informoval, že lokalita IONITY Senec bola pre nabíjanie klientov do prevádzky opäť uvedená od 3. augusta 2023. Čerpacia stanica Shell má byť oficiálne otvorená až od 14. augusta. Dovtedy prístup na nabíjaciu stanicu zákazníkom IONITY umožní SBS, ktorá objekt stráži. Informácia o tom, že stanicu je možné využiť sa zobrazuje v oficiálnej mobilnej aplikácii, ako aj vo všetkých službách, ktoré využívajú API od IONITY.

Nabíjacia sieť IONITY bude na Slovensku do augusta nedostupná

30.5.2023

Nabíjaciu sieť IONITY nebude na Slovensku možné využívať dva mesiace. Prevádzkovateľ prostredníctvom sociálnej siete Facebook informuje, že nabíjacia stanica E58, Senec bude od 5. júna 2023 nedostupná po dobu dvoch mesiacov. Dôvodom majú byť konštrukčné práce. Hoci na prvý pohľad ide len o jednu lokalitu s nabíjacími stanicami, realita je taká, že ide o jedinú slovenskú lokalitu siete IONITY.

Aktuálne prebieha výstavba druhej nabíjacej lokality IONITY na Slovensku. Situovaná bude na čerpacej stanici Shell v Dubnici nad Váhom (Priemyselná, 018 41, Dubnica nad Váhom). Ide o miesto, ktoré je v tesnej blízkosti diaľnice D1 medzi Trenčínom a Žilinou. Kedy presne ma byť lokalita uvedené do prevádzky momentálne nie je známe.

Pripomeňme si, že prevádzkovateľ GreenWay tento týždeň oznámil uzatvorenie roamingového partnerstva s IONITY. Jeho zákazníci týmto krokom získavajú prístup k približne 2 200 nabíjacích staniciam IONITY po celej Európe. Registrovaný používateľ mesačných programov GreenWay Energia Plus alebo Energia Max, ktorý nabíja auto na roamingovej stanici partnera (na Slovensku alebo aj v zahraničí), zaplatí za nabíjanie rovnakú sumu, ako by svoj elektromobil nabíjal na staniciach GreenWay. Podmienkou je aktivácia spomínaného mesačného programu.

Zdroj: IONITY
4. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+