MojElektromobil

Druhá slovenská nabíjacia lokalita IONITY umiestnená v blízkosti čerpacej stanici Shell v Dubnici nad Váhom by už mala byť plne v prevádzke. Vyplýva to z príspevku na sociálnej siete Facebook, ktorý spoločnosť zverejnila 25. septembra 2023.

Na rovnakú skutočnosť poukazuje aj oficiálna mapa nabíjacích staníc prevádzkovateľa, kde už namiesto správy o výstavbe nájdeme informácie o dostupnosti 24/7 a počte nabíjacích staníc. IONITY nabíjacie stanice na tejto lokality osadilo už pred časom, no ako sme sa dozvedeli koncom augusta, čakalo sa na vydanie oficiálneho kolaudačného rozhodnutia. Dnes už všetko nasvedčuje tomu, že nabíjacia lokalita je plne dostupná pre všetkých zákazníkov. Celkovo ide o 6 nabíjacích staníc s výkonom 350 kW.

Zdroj: IONITY

 

Druhá lokalita IONITY na Slovensku čakala už len na povolenie

Výstavba druhej lokality nabíjacích staníc IONITY na Slovensku sa dostala do finálneho štádia. Nabíjacie stojany v blízkosti čerpacej stanici Shell v Dubnici nad Váhom už boli osadené. Od ostrého spustenia prevádzky nás delí už len udelenie povolenia. Pripomeňme si, že prvá lokality v Senci bola ešte donedávna dočasne nedostupná z dôvodu rekonštrukcie. Tá sa dnes už dá využívať.

Druhá slovenská lokalita IONITY Dubnica nad Váhom ešte nie je v prevádzke a svoj elektromobil si tu nenabijete. Nabíjacie stojany síce boli osadené, no predtým, než ich bude možné využívať musí prejsť prevádzkovateľ absolvovať riadny povoľovací proces.

Zástupca spoločnosti IONITY potvrdil, že spoločnosť aktuálne čaká na termín kolaudácie, vydanie kolaudačného rozhodnutia a jeho správoplatnenie. Ide o klasický proces prebiehajúci v rámci stavebného povolenia. Až po absolvovaní všetkých týchto náležitostí bude možné nabíjaciu lokalitu IONITY Dubnica nad Váhom sprístupniť pre verejnosť. Očakávaný alebo odhadovaný termín spustenia nijak nekonkretizoval.

Výstavba druhej nabíjacej lokality IONITY na Slovensku začala. Vieme kde

7.2.2023

IONITY patrí medzi najväčšie nabíjacie nabíjacie siete v Európe, no na Slovensku má v prevádzke len jedinú lokalitu so svojimi ultrarýchlymi nabíjacími stanicami. To sa už ale čoskoro zmení.

Peter Ševce, manažér spoločnosti Ionity pre strednú a východnú Európu, začiatkom roka prezradil, že nabíjacia sieť IONITY by sa na Slovensku v roku 2023 rozrásť o nové lokality.

Dlhodobým plánom je pokrytie severnej (cez Žilinu) a južnej (cez Zvolen) trasy z Bratislavy do Košíc. Počíta sa so vzdialenosťou 70 až 80 km medzi stanicami, čo znamená, že celkovo by malo ísť o 8 až 9 lokalít. V ideálnom prípade by počas najbližšieho roka mali byť do prevádzky uvedené 3 až 4 nové lokality.

Ako si všimol elektromobilový nadšenec s prezývkou “slovakevguy”, avizované rozširovanie siete IONITY už začalo. Druhá slovenská lokalita s nabíjacími stanicami IONITY vyrastie na čerpacej stanici Shell v Dubnici nad Váhom (Priemyselná, 018 41, Dubnica nad Váhom). Ide o miesto, ktoré je v tesnej blízkosti diaľnice D1 medzi Trenčínom a Žilinou. Informáciu potvrdzuje aj oficiálna mapa nabíjacích bodov IONITY, kde je uvedené, že predmetné miesto je aktuálne vo výstavbe.

Reálne pôjde o takzvaný nabíjací hub, čo znamená, že na danom mieste bude k dispozícii hneď niekoľko nabíjacích staníc. V tomto konkrétnom prípade má ísť o 6 nabíjacích staníc s výkonom 350 kW. Tento zámer uvádzal aj Peter Ševce pri prezentovaní plánov na rok 2023. Ako sme zistili, nové nabíjacie stanice chcú v roku 2023 do prevádzky uviesť všetci prevádzkovatelia nabíjacích sietí na Slovensku.

25. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+