MojElektromobil

IONITY patrí medzi najväčšie nabíjacie nabíjacie siete v Európe, no na Slovensku má v prevádzke len jedinú lokalitu so svojimi ultrarýchlymi nabíjacími stanicami. To sa už ale čoskoro zmení.

Peter Ševce, manažér spoločnosti Ionity pre strednú a východnú Európu, začiatkom roka prezradil, že nabíjacia sieť IONITY by sa na Slovensku v roku 2023 rozrásť o nové lokality.

Dlhodobým plánom je pokrytie severnej (cez Žilinu) a južnej (cez Zvolen) trasy z Bratislavy do Košíc. Počíta sa so vzdialenosťou 70 až 80 km medzi stanicami, čo znamená, že celkovo by malo ísť o 8 až 9 lokalít. V ideálnom prípade by počas najbližšieho roka mali byť do prevádzky uvedené 3 až 4 nové lokality.

Ako si všimol elektromobilový nadšenec s prezývkou „slovakevguy“, avizované rozširovanie siete IONITY už začalo. Druhá slovenská lokalita s nabíjacími stanicami IONITY vyrastie na čerpacej stanici Shell v Dubnici nad Váhom (Priemyselná, 018 41, Dubnica nad Váhom). Ide o miesto, ktoré je v tesnej blízkosti diaľnice D1 medzi Trenčínom a Žilinou. Informáciu potvrdzuje aj oficiálna mapa nabíjacích bodov IONITY, kde je uvedené, že predmetné miesto je aktuálne vo výstavbe.

Reálne pôjde o takzvaný nabíjací hub, čo znamená, že na danom mieste bude k dispozícii hneď niekoľko nabíjacích staníc. V tomto konkrétnom prípade má ísť o 6 nabíjacích staníc s výkonom 350 kW. Tento zámer uvádzal aj Peter Ševce pri prezentovaní plánov na rok 2023. Ako sme zistili, nové nabíjacie stanice chcú v roku 2023 do prevádzky uviesť všetci prevádzkovatelia nabíjacích sietí na Slovensku.

Druhá nabíjacia lokalita IONITY na Slovensku | Foto: slovakevguy
7. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+