MojElektromobil

GreenWay vylepšuje svoju ponuku pre nabíjanie elektromobilov. Po dohode o roamingovej spolupráci teraz môžu zákazníci využívať nabíjacie stanice IONITY v celej Európe. Vďaka tomuto partnerstvu si vodiči s predplatenými službami GreenWay Energia Plus alebo Max budú môcť nabiť auto na staniciach IONITY za rovnaké sadzby ako v domácej sieti.

Ako GreenWay informuje v tlačovej správe, klienti môžu využívať nabíjanie na viac ako 2 200 nabíjacích staniciach po celej Európe. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke jedna nabíjacia stanica IONITY v blízkosti diaľnice D1 v lokalite Senec, Horný Dvor (pri čerpacej stanici Shell). Ďalšia je vo výstavbe pri diaľnici D1 neďaleko Dubnice nad Váhom. V Poľsku je v prevádzke už 10 podobných lokalít.

Za rovnakú cenu ako doma

Registrovaný používateľ mesačných programov GreenWay Energia Plus alebo Energia Max, ktorý nabíja auto na roamingovej stanici partnera (na Slovensku alebo aj v zahraničí), zaplatí za nabíjanie rovnakú sumu, ako by svoj elektromobil nabíjal na staniciach GreenWay. Podmienkou je aktivácia mesačného programu, ktorú je možné jednoducho a rýchlo „vyklikať“ v mobilnej aplikácii. Nabíjanie môže začať okamžite po online registrácii a aktivovaní programu (spravidla do 5 minút).

Klienti, ktorí nabíjajú v sieti GreenWay bez predplateného balíka (zaregistrovaní v rámci plánu Energia Standard), zaplatia za nabíjanie v roamingu sumu v súlade s cenníkom GreenWay pre konkrétnu stanicu (informáciu o cene nájdu napríklad v mobilnej aplikácii).

„Vychádzame z toho, že okrem dostatočne vyvinutej nabíjacej infraštruktúry je práve roaming kľúčovým faktorom, ktorý prispieva k pohodlnému cestovaniu elektromobilom v zahraničí,“ hovorí Rafał Czyżewski, predseda predstavenstva GreenWay Polska.

„Vďaka roamingu sa vodič nemusí registrovať u lokálnych poskytovateľov nabíjacích služieb, inštalovať ďalšie mobilné aplikácie a zbierať kartičky v peňaženke. Klienti GreenWay majú okrem nabíjacích staníc v našej sieti k dispozícii aj niekoľko tisíc nabíjacích staníc po celej Európe, ktoré sú dostupné prostredníctvom našej aplikácie.“

Za zmienku určite stojí aj to, že IONITY je aj najväčším zahraničným partnerom nabíjacej siete ZSE Drive a prístup k svojim nabíjacím staniciam ponúka aj v rámci služieb jednotlivých automobiliek ako sú Kia Charge, ŠKODA PowerPass, Mercedes me Charge či Charge myHyundai.

16 roamingových partnerov

V súčasnosti má GreenWay 16 roamingových partnerov a nabíjacie služby vďaka tomu ponúka na 35 000 miestach po celej Európe. Medzi partnermi sú napríklad Shell Recharge Solutions, E.ON Drive, Enel X Way Italia, Iberdrola, SMATRICS a Last Mile Solutions. Najnovší roamingový partner GreenWay IONITY už v Európe prevádzkuje 2254 rýchlonabíjacích staníc.

Presný zoznam a lokality roamingových nabíjacích staníc je možné nájsť na mape v mobilnej aplikácii GreenWay Slovensko, kde je dostupný filter „Zobraziť roamingové stanice”, pričom tieto stanice sú označené aj písmenom “R”.

Náš tip
Máme viac ako 1 500 verejných nabíjacích bodov pre elektromobily. Kam sa dostaneme do konca dekády?
29. mája 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+