MojElektromobil

Hyundai spúšťa pre slovenských zákazníkov svoju novú nabíjaciu službu Charge myHyundai. Majiteľom elektrických modelov Hyundai umožňuje využívať viac ako 285-tisíc nabíjacích bodov v 29 štátoch Európy vrátane Slovenska.

Priamo na území Slovensku pritom získajú prístup k viac ako 400 nabíjacím staniciam. Stačí im mať len jeden zákaznícky účet, jednu mobilnú aplikáciu a jednu RFID kartu.

Práve tento zjednodušený prístup k celému zástupu nabíjacích staníc cez jeden účet predstavuje najväčšiu výhodu nabíjacej služby Charge myHyundai a podobných riešení.

Pripomeňme si, že podobnú službu pre svojich klientov nedávno spustila aj KIA pod názvom Kia Charge. Rovnako tak je na Slovensku možné využívať aj obdobnú službu POWERPASS z dielne ŠKODA AUTO. Aj tá cez jedno používateľské konto ponúka prístup k stovkám slovenským a stotisícom zahraničných nabíjacích staníc.

Hyundai ponúka trojicu nabíjacích balíčkov, tzv. taríf, ktoré odrážajú individuálne potreby zákazníkov.

Tarifa Flex

S tarifou Flex neplatí zákazník žiadny mesačný paušál za využívanie služby Charge myHyundai. Aktivačný poplatok v hodnote 2,49 € v súčasnosti navyše uhrádza za svojich zákazníkov Hyundai.

Flex umožňuje nabíjanie v celej zmluvnej sieti nabíjacích staníc podľa aktuálnych cien jednotlivých prevádzkovateľov. Jedna nabíjacia relácia je spoplatnená fixnou sumou 0,49 €.

Flex je vhodnou tarifou pre tých, ktorí svoje vozidlo dobíjajú väčšinou doma, a v sieti verejných nabíjacích staníc nabíjajú či dobíjajú len, keď potrebujú, alebo pre majiteľov plug-in hybridných vozidiel Hyundai.

Tarifa Smart

Tarifa Smart je už viazaná na mesačný poplatok. Za 3,95 € mesačne ponúka možnosť nabíjať v celej sieti zazmluvnených nabíjacích bodov.

Zákazník však neplatí žiadny poplatok za aktiváciu služby ani za nabíjaciu reláciu a získava výhodnejšie podmienky nabíjania ako pri tarife Flex. Je vhodná pre majiteľov plne elektrických vozidiel a tých, ktorí na verejných nabíjačkách nabíjajú častejšie.

Tarifa Easy

Easy je treťou spomedzi základných taríf. Zákazník za mesačný paušál 6,99 € získava možnosť nabíjať v celej zmluvnej sieti nabíjacích bodov za pevne garantované ceny bez poplatkov za aktiváciu samotnej služby či nabíjaciu reláciu. Nabíjanie striedavým (AC) prúdom stojí 0,19 €/kWh a jednosmerným (DC) 0,36 €/kWh.

Bezplatný nabíjací e-roaming

Ku všetkých trom tarifám poskytuje Hyundai automaticky a bezplatne aj nabíjací e-roaming. Vďaka nemu získavajú zákazníci služby Charge myHyundai prístup k viac ako 285-tisíc nabíjacím bodom v 29 krajinách Európy.

Lacnejšie nabíjanie v sieti IONITY za príplatok

K trom základným tarifám Flex, Smart a Easy je možné „dokúpiť si“ aj špeciálny balík IONITY Premium. Za 13 € mesačne získajú zákazníci služby Charge myHyundai prístup do siete rýchlonabíjačiek IONITY na Slovensku a v Európe za zvýhodnených podmienok.

Balík IONITY Premium umožňuje nabíjať v sieti IONITY len za 0,29 €/kWh alebo minútu nabíjania namiesto bežnej ceny 0,79 €/kWh alebo minútu nabíjania.

Špeciálny bonus pre majiteľov IONIQ 5

Pri príležitosti uvedenia služby Charge myHyundai na Slovensku navyše Hyundai pripravil špeciálnu akciu pre súčasných aj nových majiteľov plne elektrického IONIQ 5.

Tí získajú voucher, ktorý ich – pri jeho aktivácii do konca júna 2022 – oprávňuje využívať výhody balíka IONITY Premium na 12 mesiacov zadarmo.

Náš tip
Kia Charge: Očakávaná služba je konečne dostupná aj na Slovensku. Zahŕňa nabíjačky ZSE Drive a GreenWay
16. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+