MojElektromobil

Služba KIA Charge, ktorej spustenie bolo pôvodne avizované ešte na august 2021, konečne prichádza aj na Slovensko. Automobilka KIA o spustení informovala prostredníctvom tlačovej správy.

KIA Charge zákazníkom na jednom mieste sprístupňuje rozsiahlu sieť verejných nabíjacích staníc naprieč celou Európou. V praxi teda môžete bez zbytočných komplikácií nabíjať na staniciach rôznych prevádzkovateľov, v rôznych krajinách, ktoré sú do služby zapojené. Všetko to pritom prebieha pod jedným používateľských účtom s využitím mesačných platieb.

Podľa aktuálnych informácií ponúka prístup k 284 756 nabíjacím staniciam umiestneným v Európe. Zákazníci majú na výber z dvojice tarifov Kia Charge Easy a Kia Charge Plus, ktoré sa od seba líšia aktivačným a mesačným poplatkom, ako aj cenami za nabíjanie. Služba funguje prostredníctvom webu ako aj mobilnej aplikácie.

Aplikácia KIA Charge | Foto: KIA

Dve možnosti na výber

Variant Easy je určený zákazníkom, ktorí na sieti verejných nabíjacích staníc energiu dopĺňajú príležitostne. S programom je spojený aktivačný poplatok vo výške 2,49€, no neplatí sa žiaden mesačný poplatok. Každá nabíjacia relácia je však spoplatnená sumou do výšky 0,49€.

Program Plus má naopak aktiváciu zadarmo. Platí sa tu ale mesačný poplatok vo výške 3,95€ a nabíjacia relácia nie je dodatočne spoplatnená.

V obidvoch prípadoch pre AC aj DC nabíjanie platí individuálne nastavenie cien podľa jednotlivých prevádzkovateľov. Presné informácie o cenách sa preto zobrazujú v mobilnej aplikácii KIA Charge po kliknutí na konkrétnu nabíjaciu stanicu. KIA uvádza, že lokálne ceny pre slovenských zákazníkov sú zvýhodnené a boli dojednané vopred s dvoma najväčšími
poskytovateľmi na Slovensku – ZSE Drive a GreenWay. 

Služba pokrýva nabíjacie stanice v krajinách Belgicko, Česká, Chorvátsko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francia, Grécko, Holandsko, Írsko, Island, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko a Veľká Británia. Celkovo pokrýva 29 krajín.

Foto: KIA

Online služba Kia Charge v skratke:

  • Jedna karta na prístup ku všetkým nabíjacím staniciam
  • Mobilná aplikácia na jednoduché každodenné používanie
  • Výhodné ceny nabíjania v rámci SR
  • Jedna faktúra za nabíjanie na konci mesiaca
  • Jedna z najväčších nabíjacích sietí v Európe (>265.000)
  • Neustále sa rozširujúca sieť nabíjacích staníc

Ako si službu KIA Charge aktivovať?

Aktivácia služby Kia Charge je jednoduchá, stačí kliknúť na stránky https://kiacharge.com/web/kia-sk/, zaregistrovať si Účet Kia, vložiť VIN elektrického vozidla Kia a vybrať preferovanú tarifu. Následne si stačí stiahnuť aplikáciu Kia Charge do smartfónu, prihlásiť sa a môžete nabíjať.

Špeciálna akcia pre prvých majiteľov KIA EV6

Pre prvých zákazníkov modelu EV6 značka Kia pripravila špeciálny benefit v podobe poukazu na ročné predplatné tarify „Plus“ a nabíjací kredit v hodnote 550€ (platné iba v rámci SR). Predmetný kredit pri tarife „Plus“ predstavuje zhruba 43 nabití striedavým prúdom (AC), alebo 25 nabití jednosmerným prúdom.

Náš tip
Rýchlosť nabíjania elektromobilov poskočí vpred. Xpeng ukázal 480 kW nabíjačku
29. októbra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+