MojElektromobil

Automobilka KIA predstavila novú generáciu modelu Sportage, ktorý príde do predaja aj vo verzii plug-in hybrid, teda s nabíjateľnou batériou. Predstavenie zatiaľ prebehlo pre kórejský trh, preto sú doteraz zverejnené informácie pomerne stručné.

Samotná tlačová správa sa nesie hlavne v opise nového dizajnu, nakoľko s oznámením ukázali prvé fotografie. Tie auto zachytávajú z každého uhľa a odhaľujú tak všetky nové krivky: „Pozdĺž ušľachtilej karosérie sa tiahnu ostré línie, ktoré zdôrazňujú dramatické napätie dizajnového riešenia. Zároveň čisté, no robustné povrchy v spojení so zložitou grafikou dodávajú vozidlu SUV dynamický a priebojný charakter. Vo vnútri sa ukrýva to najmodernejšie prostredie, ktoré prepája auru vyspelých technológií so štýlom súčasnej doby,“ píše sa v oficiálnej tlačovej správe.

KIA Sportage plug-in hybrid
KIA Sportage plug-in hybrid | Zdroj: KIA

Nová generácia modelu Sportage bola inšpirovaná rebrandingom značky a zároveň aj novým modelom EV6, ktorý príde v plne elektrickej verzii ešte tento rok. Podľa slov výrobcu sa s novým modelom Sportage nechcú posunúť len o krok vpred, ale na novú úroveň triedy vozidiel SUV. Vlastný názor si samozrejme môžete spraviť zo zatiaľ zverejnených fotografií. Na konkrétne parametre, ktoré nás primárne zaujímajú, si zatiaľ budeme musieť ešte počkať. Je ale pravdepodobné, že z tohto pohľadu bude vychádzať z iných, aj koncernových modelov. Tie ponúkajú dojazd okolo 50 až 60 kilometrov v čisto elektrickom režime.

9. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+