MojElektromobil

Nový model KIA Sportage príde aj vo verzii pre európsky trh. Ide o piatu generáciu populárneho SUV, no vôbec prvýkrát v histórii značky sa trh dočká verzie navrhnutej špecificky pre Európu.

KIA prízvukuje, že nová generácia má ambíciu udávať trendy v segmente SUV a súčasne sa prispôsobiť európskym vodičom a cestám. Aj preto vychádza z novej architektúry.

Zameranie na dizajn

Dizajn exteriéru aj interiéru sa opiera o motto “Zjednotenie protikladov”. Snaží sa posúvať hranice štýlu a zároveň udáva tón pre budúce generácie radu Sportage.

Očakávaná novinka má v sebe spájať najmodernejšie technológie konektivity, mimoriadne efektívne pohonné jednotky, najnovšie inovácie v oblasti pasívnej ako aj aktívnej bezpečnosti a asistenčných systémov pre vodiča.

Zdroj: KIA

Ukážka finálnej podoby

Základom dizajnu je pilier „Odvaha z prírody“, ktorý vzdáva hold dokonalosti a jednoduchosti prírody a súčasne vyjadruje spojenie s novým dizajnovým smerovaním značky.

Prvé náčrty nového modelu naznačujú dizajn prednej časti s grafickými prvkami čiernej mriežky so zmyslom pre detail, ktorá pokrýva celú šírku prednej časti. Svieža interpretácia ikonicky plávajúcej a pre značku Kia príznačnej mriežky v tvare tigrieho nosa sa spája s inteligentný Full LED systémom predných svetlometov s adaptívnym diaľkovým svietením a LED denným osvetlením v tvare bumerangu.

Zdroj: KIA

Náčrty odhalili aj ďalšiu novinku radu Sportage – čiernu strechu, ktorá ešte viac umocní športový profil nového SUV a zároveň zvýrazní dynamickú konštrukciu C-stĺpika.

V zadnej časti sa široké zakrivené línie stretávajú s dennými svetlami, ktorým dominuje nové logo Kia. Jedinečný čierny dizajn zadného nárazníka ešte viac umocní športový a mladícky charakter nového modelu Sportage pre európsky trh.

Zdroj: KIA

Oficiálne predstavenie

Úplne nový model Kia Sportage pre európsky trh bude mať svoj debut počas digitálneho podujatia, ktoré sa bude vysielať naživo v stredu 1. septembra od 11.00 CEST na kanáloch spoločnosti KIA. Predaj úplne nového modulu Sportage sa v Európe začne v druhej polovici tohto roka.

Nová KIA Sportage predstavená, príde aj ako plug-in hybrid

26.8.2021

Automobilka KIA predstavila novú generáciu modelu Sportage, ktorý príde do predaja aj vo verzii plug-in hybrid, teda s nabíjateľnou batériou. Predstavenie zatiaľ prebehlo pre kórejský trh, preto sú doteraz zverejnené informácie pomerne stručné.

Samotná tlačová správa sa nesie hlavne v opise nového dizajnu, nakoľko s oznámením ukázali prvé fotografie. Tie auto zachytávajú z každého uhľa a odhaľujú tak všetky nové krivky: “Pozdĺž ušľachtilej karosérie sa tiahnu ostré línie, ktoré zdôrazňujú dramatické napätie dizajnového riešenia. Zároveň čisté, no robustné povrchy v spojení so zložitou grafikou dodávajú vozidlu SUV dynamický a priebojný charakter. Vo vnútri sa ukrýva to najmodernejšie prostredie, ktoré prepája auru vyspelých technológií so štýlom súčasnej doby,” píše sa v oficiálnej tlačovej správe.

KIA Sportage plug-in hybrid
KIA Sportage plug-in hybrid | Zdroj: KIA

Nová generácia modelu Sportage bola inšpirovaná rebrandingom značky a zároveň aj novým modelom EV6, ktorý príde v plne elektrickej verzii ešte tento rok. Podľa slov výrobcu sa s novým modelom Sportage nechcú posunúť len o krok vpred, ale na novú úroveň triedy vozidiel SUV. Vlastný názor si samozrejme môžete spraviť zo zatiaľ zverejnených fotografií. Na konkrétne parametre, ktoré nás primárne zaujímajú, si zatiaľ budeme musieť ešte počkať. Je ale pravdepodobné, že z tohto pohľadu bude vychádzať z iných, aj koncernových modelov. Tie ponúkajú dojazd okolo 50 až 60 kilometrov v čisto elektrickom režime.

26. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+