MojElektromobil

Niekdajší rivali Ford a Volkswagen ešte v roku 2019 prekvapili správou o nadviazaní aktívne spolupráce a práci na spoločných projektoch. Teraz, po rokoch od vzniku netradičnej aliancie prichádzajú informácie o výsledkoch spolupráce v segmente osobných elektromobilov.

Ako informuje portál Electrek, americký Ford sa momentálne pripravuje na uvedenie druhého elektromobilu postaveného na platforme MEB od Volkswagenu. Na tejto platforme vyrástli napríklad známe kúsky Volkswagen ID.4, Volkswagen ID.5, ŠKODA ENYAQ iV či Audi Q4 e-tron.

V rámci spomínanej dohody teda môže Ford využívať technické prostriedky Volkswagenu, vrátane predmetnej platformy MEB pre svoje vlastné elektrické modely. V roku 2023 sa v tomto smere od Fordu máme dočkať elektrického SUV, o ktorom sa toho síce veľa nevie, no automobilka už prezradila, že by malo byť lacnejšie ako existujúci model Mustang Mach-E. Ľudskou rečou to znamená cenu pod hranicou 50 000€.

Pripravované elektrické SUV by malo byť príjemným prírastkom na zozname dnes dostupných elektromobilov. Hlavne preto, že o kategóriu SUV je značný záujem zo strany zákazníkov, u ktorých je cena často jedným z hlavných faktorov. Ford by preto mohol pripraviť zaujímavého konkurenta pre modely EQA od Mercedes-EQ, Škoda Enyaq iV, Volvo XC40 Recharge či Audi Q4 e-tron.

Oficiálne informácie o novinke chýbajú, no správa prichádza len krátko po tom, čo Ford oznámil svoje nové plány na expanziu v Európe. V rámci nich, okrem iného, počíta s navýšením výroby na 1,2 milióna elektromobilov vyrobených počas najbližších šiestich rokov. Okrem toho chce v Európe do roku 2030 dosiahnuť ročný predaj v objeme 1 milióna elektromobilov. Na základe toho to vyzerá tak, že pripravovaná novinka bude jedným zo 7 elektromobilov, ktoré Ford pripravuje pre európsky trh.

Náš tip
Lidl plní avizované plány. Počet nabíjacích staníc pre elektromobily viac než zdvojnásobil
16. marca 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+