MojElektromobil

Elektrický minivan Volkswagen ID.Buzz príde na trh v troch variantoch. Dva sú vhodnejšie na transport ľudí a jeden je nákladný. Prečítajte si ich účely a parametre.

Volkswagen ID.Buzz v troch variantoch(Foto: VW)
VW ID.Buzz variant pre pasažierov (Foto: VW)

Volkswagen ID.Buzz v troch variantoch

ID.Buzz príde k zákazníkom v troch konfiguráciách. Jedna bude vhodnejšia na prepravu nákladu, dve budú vhodné na prepravu pasažierov. Tie pre pasažierov sa budú mierne líšiť podľa konkrétneho regiónu, píše portál Electrive. Na európske trhy sa začne doručovať v treťom kvartáli roku 2022 a do Severnej Ameriky dorazí o rok neskôr.

Dva varianty pre pasažierov sa budú mierne líšť konfiguráciou sedadiel v interiéri. Európska verzia dostane 6 sedadiel a každý pasažier bude mať pred sebou informačný displej. Všetky sedadlá budú smerovať vpred. Americká verzia bude rozdielna v tom, že štyri zadné sedadlá budú orientované proti sebe. Úplne vzadu bude lavica a dve sedadlá v strednom rade budú smerovať vzad.

Komerčná/nákladná verzia má zatiaľ pracovný názov ID.Buzz Cargo, no je pravdepodobné že sa jeho pomenovanie v produkčnej verzii zmení tak, aby pasovalo do čiselného usporiadania rodiny ID. Volkswagen ho môže pomenovať napríklad ID.7. Tento variant bude automobilka cieliť hlavne na doručovacie firmy a účel doručovania tovaru po meste.

Volkswagen ID.Buzz konfigurácie (Foto: VW)
VW ID.Buzz variant Cargo (Foto: VW)

110 kWh batéria?

Aj keď kapacity batérií pre tento model zatiaľ neboli potvrdené, špekuluje sa o rozsahu od 48 kWh do 110 kWh. Majú poskytnúť dojazd od ~320 km do ~550 km. S týmito parametrami bola predstavená aj samotná platforma MEB pre elektromobily a práve ID.Buzz by mohol byť prvý ID model s tou najväčšou batériou. Nákladná verzia pre mestské doručovanie by však mala dostať malú kapacitu batérie, aby bol elektromobil čo najdostupnejší.

Ako sa vám páči vozidlo Volkswagen ID.Buzz? Kúpili by ste si ho ako rodinné „presúvadlo“, alebo ako nákladné auto pre svoju firmu? Napíšte nám v komentári pod článkom.

Volkswagen ID.BUZZ produkčná verzia
Volkswagen ID.BUZZ produkčná verzia | Zdroj: Autoblog.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+