MojElektromobil

Len za uplynulý mesiac sme tu mali predstavenie štyroch elektrických dodávok, z toho tri z koncernu PSA Group. Tentokrát ponuku rozširuje aj Toyota so svojim modelom PROACE Electric. Prekvapuje najmä dlhou zárukou na batérie.

Ďalší variant modelov od PSA Group

Možno vás to neprekvapí, no aj aktuálne predstavený model Toyota PROACE Electric je iba ďalším variantom modelov od PSA Group. Postavený je totiž na platforme EMP2 a z pohľadu parametrov sa takmer v ničom nelíši. K dispozícii budú tri verzie s odlišnou stavbou karosérie, no taktiež dve rôzne kapacity batérie. Tak ako v prípade modelov od Peugeot, Opel alebo Citroen, aj PROACE Electric bude dostupná buď vo verzii s 50 kWh alebo 75 kWh batériou. WTLP dojazd je pri nižšej kapacite batérie stanovený na 230 kilometrov, pri vyššej ide o 330 kilometrov.

Opel Vivaro-e: elektrická dodávka so 75 kWh batériou

Peugeot e-EXPERT je elektrická dodávka s dojazdom 330 kilometrov

Citroën predstavil dodávku ë-Jumpy s dojazdom 330 kilometrov

Maximálny objem priestoru pre náklad je 6,6 metrov kubických s maximálnou záťažou 1 275 kilogramov. K dispozícii tiež bude ťažné zariadenie s maximálnou záťažou 1 000 kilogramov. Z rýchlenie z 0 na 100 kilometrov zvládne za 13,1 sekundy, a to vďaka 100 kW elektrickému motoru s krútiacim momentom 260 Nm.

Prekvapivá dĺžka záruky

Nabíjanie bude možné buď jednofázovou palubnou nabíjačkou s výkonom 7,4 kW, alebo trojfázovou s výkonom 11 kW. Dostupné však bude aj rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom 100 kW. Batéria s kapacitou 50 kWh sa preto dostane na 80 % kapacity už za 30 minút. Pri 75 kWh batérii sa čas nabíjania predĺži na 45 minút.

Čím však Toyota PROACE Electric dokáže prekvapiť najviac je záruka na batérie. Automobilka sa rozhodla pre záruku v trvaní 15 rokov alebo do najazdenia 1 milión kilometrov. To sú hodnoty, ktoré sú skutočne zaujímavé. S podobne masívnou zárukou nedávno prekvapil Lexus pri crossoveri UX 300e. Výrobca sa taktiež rozhodol garantovať 1 milión kilometrov, no len počas doby 10 rokov.

Rezervácie na Toyota PROACE Electric už boli spustené, pričom prvé dodávky by mali byť doručené svojim majiteľom už v októbri tohto roka.

2. júna 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+