MojElektromobil

Prvým elektromobilom od Peugeotu bude model e-208. Ten sme už mali možnosť vidieť na vlastné oči pred pár dňami na ženevskom autosalóne. Väčšinu najdôležitejších parametrov o novinke vieme už dávnejšie, no cena nebola dlho známa. Až doteraz. Podľa francúzkeho auto-moto portálu largus.fr bude cena elektrického Peugeotu e-208 štartovať na hodnote 31 tisíc eur.

Konkurencia s podobnou cenou väčšinou neponúka dostatočný dojazd. Potom je tu ďalšia konkurencia s podobným alebo lepším dojazdom (napríklad Hyundai Kona), no tá je už o pár tisíc eur drahšia. Konečné rozhodnutie bude teda na samotnom zákazníkovi.

Peugeot e208 ponúkne elektromotor s výkonom rovných 100 kW. Energiu bude dodávať 50 kWh batéria. Z 0 na 100 km/h dokáže elektromobil zrýchliť za 8,1 sekundy. Peugeot e-208 ponúkne veľmi slušný dojazd na úrovni približne 340 km (WLTP).Vďaka 100 kW nabíjaciemu výkonu dokážete elektromobil nabiť na 80 percent kapacity akumulátoru za 30 minút.

Bude sa vyrábať aj na Slovensku?

„Aktuálnou ambíciou trnavskej automobilky PSA Groupe Slovakia je etablovanie výroby vozidiel s elektrickým pohonom so zámerom spustiť výrobu elektromobilov od roku 2020,“uviedol riaditeľ PSA Groupe Carlos Tavares počas ženevského autosalónu 2018.

Je pravdepodobné, že francúzska automobilka bude v Trnave vyrábať elektrifikovanú verziu Peugeot 208, aktuálne tu vyrába jeho spaľovacie verzie.

V kufri ponúkne elektromobil 220 litrov batožinového priestoru. Peugeot ručí za to, že po 8 rokoch prevádzky alebo 160 tisíc kilometroch bude mať batéria stále viac, ako 70 percent z pôvodnej kapacity.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Peugeot e-Legend: Budúcnosť z pohľadu francúzskej automobilky

2. apríla 2019
Zdroj: largus.fr

+