MojElektromobil

Značka Peugeot sa vždy aktívne podieľala na implementáciách nových technológií do života. V automobilke sú presvedčení, že technológia a potešenie z jazdy môžu ísť ruka v ruke a púšťajú sa do prechodu na nové zdroje energií.

Peugeot e-Legend je stelesnením toho, ako by mala vyzerať kvalita bez kompromisov, vycibrený dizajn a inštinktívne riadenie. Elektromobil ponúkne v závislosti od typu cestnej premávky alebo nálady vodiča 4 režimy riadenia:

Autonómne režimy

  • SOFT – uprednostňuje pohodlie cestujúcich. Digitálne zobrazovanie na displejoch s obsahom informácií obmedzeným na nevyhnutné minimum
  • SHARP – precízne a dynamické nastavenia vozidla. Možnosť maximálneho pripojenia k digitálnym aktivitám (sociálne siete, diár atď.)

Manuálne režimy

  • LEGEND – režim cruising používa tri ukazovatele z modelu 504 Coupé a vyobrazenie digitálne vytvoreného dreva na jednotlivých obrazovkách
  • BOOST – dynamické stimulujúce riadenie vďaka výkonnému elektromotoru. Splynutie s vozidlom vďaka premietaniu cesty na jednu veľkú obrazovku

Peugeot e-Legend ponúka osobného asistenta s hlasovým ovládaním, ktorý je prispôsobený pre automatizované riadenie. Systém odpovedá digitalizovaným hlasom Gillesa Vidala (šéfdizajnér značky Peugeot) a obsahuje 17 jazykov. Akustická architektúra FOCAL® zaisťuje bez ohľadu na zdroj optimálne rozptýlenie zvuku. Zvukový systém, ktorý sa v tomto elektromobile nachádza je akousi ochutnávkou toho, čo môžeme očakávať v budúcnosti. Ponúka dve zaujímavé funkcie:

  • mapping – umožňuje napríklad posielať pokyny navigácie iba vodičovi, zatiaľ čo ostatní cestujúci môžu počúvať hudbu
  • zoning – umožňuje úplnú individualizáciu obsahu, vďaka ktorej je každý člen posádky vo svojej zvukovej bubline a vzájomne sa nerušia

Dizajn

Dizajn Peugeotu e-Legend nadväzuje na históriu značky spojenú s modelom 504 Coupé. Disponuje ľahkou výrazne vybrúsenou siluetou, kabína je zaoblená smerom k zadnej náprave a obsahuje veľké presklené plochy.

Rozmery štúdie Peugeot e‑Legend:

  • dĺžka 4650 mm
  • šírka 1930 mm
  • výška 1370 mm
  • rázvor 2690 mm

Výkon a ostatné parametre

Peugeot e-Legend je čistokrvným elektromobilom. Batérie ponúkajú kapacitu 100 kWh a dojazd je 600 km (WLTP). Za 25 minút nabíjania dokáže prejsť 500 kilometrov. Impozantný je aj krútiaci moment, ktorý činí 800 Nm a výkon vozidla je 462 koní. Z 0 na 100 km/h dokáže zrýchliť za menej ako 4 sekundy. Maximálna rýchlosť je 220 km/h.

Pretože nuda nie je súčasťou našej DNA, pretože autonómnosť neznamená monotónnosť, a pretože prechod na nové zdroje energií nevymaže 120 rokov automobilovej histórie, odhaľujeme teraz štúdiu PEUGEOT E‑LEGEND. Táto vzrušujúca vízia budúcnosti stelesňuje potešenie z jazdy a má podobu nádherného ikonického vozidla. Táto predstava automobilu výrazne moderného tvaru je oslavou génov a elegancie dedičstva značky PEUGEOT.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Peugeot pracuje na novom elektrickom modeli 208
Náš tip
Peugeot e-208 na ženevskom autosalóne | FOTOGALÉRIA
Náš tip
Peugeot ukázal koncept elektromobilu E-Legend odkazujúci na legendárne coupé
18. marca 2019
Zdroj: peugeot.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+