MojElektromobil

Na autosalóne v Ženeve, ktorého sa zúčastnila aj redakcia MojElektromobil.sk sme mali možnosť vidieť aj úplne nový Peugeot e-208. Ten obsahuje elektromotor s výkonom 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm. Z 0 na 100 km/h dokáže elektromobil zrýchliť za 8,1 sekundy.

Batéria disponuje kapacitou 50 kWh a dojazd nového elektrického Peugeotu je 340 km (WLTP). Vďaka 100 kW nabíjaciemu výkonu dokážete elektromobil nabiť na 80 percent kapacity akumulátoru za 30 minút.

Vyrábať sa bude pravdepodobne aj na Slovensku

Je pravdepodobné, že francúzska automobilka bude v Trnave vyrábať elektrifikovanú verziu Peugeot 208, aktuálne tu vyrába jeho spaľovacie verzie.

“Aktuálnou ambíciou trnavskej automobilky PSA Groupe Slovakia je etablovanie výroby vozidiel s elektrickým pohonom so zámerom spustiť výrobu elektromobilov od roku 2020,“uviedol riaditeľ PSA Groupe Carlos Tavares.

 

6. marca 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+