MojElektromobil

Francúzska automobilka oznámila, že pracuje na modeli 208 Electric, ktorý by sa mohol dostať na trh už v roku 2019. Tento kompaktný automobil tak dostane elektromotor a batérie, ktoré zabezpečia nulové emisie. Veľké zmeny sa nechystajú, zmení sa pravdepodobne len pohonné ústrojenstvo. Dizajn bude trochu aerodynamickejší, no nijako výrazne, bude takmer na nerozoznanie od pôvodného modelu. Elektrická pohonná jednotka bude len doplnením ku klasickým spaľovacím motorom v ponuke výrobcu.

Peugeot zatiaľ nemá v pláne vytvoriť úplne nový elektrický model. Elektromobil bude postavený na architektúre e-CMP, čo je vlastne platforma skupiny PSA, ktorá je prispôsobená práve elektromobilom. Platformu pravdepodobne dostanú aj ďalšie elektrické modely značky.

Gilles Vidal, šéfdizajnér Peugeotu povedal:

Pri elektrickom pohone je zvuk pneumatík a prevodovky prenikavejší a my musíme ešte zapracovať na jeho eliminovaní.

Zdroj: express.co.uk

10. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+