MojElektromobil
  • Automobilka Opel nám predstavila svoj nový strategický plán „PACE!“, ktorý sa zameriava udržateľnosť, elektrifikáciu, ziskovosť a globálnu spoločnosť.
  • Do roku 2024 sa dočkajú elektrifikácie všetky modelové rady.
  • O 3 roky bude mať Opel v ponuke 4 elektrifikované modely. Dočkáme sa napríklad plug-in hybridu Grandland X a plne elektrickej Corsy.

Už dávnejšie sa špekulovalo, že Opel by sa mohol stať čisto „elektrickou“ značkou koncernu PSA. Nakoniec sa takýto radikálny posun značky nekoná, avšak Opel chce do 7 rokov všetky svoje modely ponúkať aj v elektrickej či plug-in hybridnej verzii. V súčasnosti má Opel v ponuke elektromobil Ampera-e. Ten budúci rok doplní plug-in hybridná verzia „SUV-éčka“ Grandland X. V roku 2019 uvedie Opel na trh novú generáciu modelu Corsa, ktorý dostane o rok neskôr plne elektrickú verziu.

Náš tip
Krutá pravda o predaji elektromobilu Opel Ampera-e na európskom trhu

opel elektromobilita

Efektívna výroba, nižšie ceny?

S ohľadom na vyhlásenia automobilky by mohli byť elektrifikované modely značky ponúkané sa dobrú cenu. Opel chce totiž výrazne zefektívniť výrobu svojich vozidiel. A to najmä vďaka využitiu spoločných platforiem koncernu PSA. Namiesto súčasných deviatich bude používať len dve ( CMP a EMP2). Vďaka tomu predpokladá významné zníženie nákladov na vývoj a výrobu vozidiel. To by sa mohlo premietnuť aj do cien jednotlivých modelov.

Automobilka Opel si stanovila aj ďalšie oblasti, na ktoré sa chce zamerať v rámci stratégie PACE!. Jedná sa predovšetkým o palivové články, technológie autonómneho riadenia či ďalších jazdných asistentov.

Zdroj: tlačová správa

10. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+