MojElektromobil

Problémy s predajom elektromobilu Opel Ampera-e na európskom trhu naberajú na obrátkach. Po ťažkostiach s jeho dodávkami sa zákazníci dočkajú aj výrazného zdraženia. Môže za to predaj automobilky Opel koncernu PSA, ako aj veľký dopyt.

Opel Ampera-e je veľmi očakávaným elektromobilom, a to najmä kvôli svojmu pomeru dojazdu a ceny. Ten sa však v rámci európskeho trhu znateľne zhorší. Prvou krajinou, kde sa začala elektrická Ampera predávať, bolo Nórsko. Netrvalo však dlho a kvôli vysokému dopytu na americkom trhu sa prestali tieto elektromobily dodávať na európsky trh. GM, ktorý je jeho výrobcom, ich nestíha vyrábať. Problémy dospeli až do takého štádia, že v Nórsku prestali brať na Amperu-e objednávky.

Náš tip
10 zaujímavostí o úspešnom elektromobile Chevrolet Bolt/Opel Ampera-e

opel ampera-e predaj europsky trh

GM si teraz pýta za Amperu-e viac

Po odpredaji automobilky Opel z rúk koncernu GM sa situácia skomplikovala ešte viac. GM si totiž začal za výrobu vozidla pýtať od aktuálneho vlastníka automobilky Opel, koncernu PSA, viac peňazí, povedal pre Electrek hovorca automobilky Opel. Logicky tak stúpla jeho cena. A to o nezanedbateľných 4 800 €. Od uvedenia Ampery-e na trh, jej cena neustále rástla. Pri spustení predaja stála 289 900 NOK (30 700 €), pričom naposledy ju bolo možné objednať za 349 900 NOK (37 000 €).

Náš tip
Pápež František dostal nový elektromobil Opel Ampera-e
opel ampera-e interier
Zdroj: Opel
 
Rozčarovaní musia byť aj záujemcovia, ktorí už dávnejšie podpísali kúpno-predajné zmluvy a čakajú na svoje vozidlá. Zvýšenie cien sa totiž bude týkať aj nich. Opel taktiež potvrdil zvýšenie cien elektromobilu Opel Ampera-e pre holandský trh, a to o 5 700 €. Opel Ampera-e mal vzhľadom na pôvodnú cenu a dojazd 520 km (NEDC) obrovský predajný potenciál. Nedostatočné výrobné kapacity a aktuálna cenová politika ho tak môžu nateraz úplne eliminovať. Veľká škoda!

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

7. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+